علی کفاشیان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان می‌گوید ایرادی که دولت در سال ۹۰ به اساسنامه گرفت، درست و قانونی بوده است.

کفاشیان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم علی کفاشیان  در خصوص صحبت‌های حاشیه‌ساز اخیرش مبنی بر اینکه در مورد اساسنامه فدراسیون فوتبال و تناقض نسخه انگلیسی و فارسی آن فیفا را گول زده است، اظهار داشت: درست است که من از لفظ گول زدن فیفا استفاده کردم، اما در اصل منظور من این نبود.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ادامه داد: دو نسخه فارسی و انگلیسی اساسنامه این مطلب را به همراه داشت که فدراسیون فوتبال نهادی مستقل و غیر دولتی محسوب می‌شود، اما اگر ما می‌خواستیم چنین چیزی را قطعی کنیم، باید مصوبه دولت و مجلس را می‌گرفتیم. بعد از تصویب اساسنامه و ارسال آن به فیفا، مراجع داخلی به ما اعلام کردند که فدراسیون فوتبال نهادی عمومی غیر دولتی است و گفتند در صورت مستقل و غیر دولتی بودن باید مصوبه دولت و مجلس وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه مجلس، می‌گوید که فدراسیون‌های ورزشی نهادی عمومی و غیر دولتی هستند که شامل فدراسیون فوتبال نیز می‌شود و باید تابع قوانین دولتی باشیم. این ایرادی هم که به اساسنامه می‌گرفتند کاملاً درست بود و این مسئله هم به اساسنامه کمیته انتقالی در سال 86 بازمی‌گشت.

کفاشیان در واکنش به این انتقاد مطرح شده مبنی بر اینکه گویا گول زدن فیفا را مسئله‌ای افتخارآمیز تلقی می‌کند، گفت: خیر، چنین چیزی نبود. همانطور که توضیح دادم اگر اساسنامه کمیته انتقالی را ببینید که جلدی آبی رنگ دارد، متوجه منظورم خواهید شد. در آن اساسنامه اشاره شده بود که فدراسیون نهادی مستقل و غیر دولتی هست که ما هم در اساسنامه جدید همین را نوشتیم. حالا که ما 12 سال را گذراندیم و این بحث دوباره مطرح شده است، اما همان اساسنامه سال 86 هم مصوبه دولت و مجلس را نگرفت و به همین دلیل اکنون فدراسیون فوتبال مانند سایر فدراسیون‌ها شامل مصوبه مجلس می‌شود.

کد خبر 500509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار