معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اعلام کرد:تاکنون هیچ مورد مثبت ابتلای اتباع خارجی به کرونا در این استان گزارش نشده است و در صورت ابتلای اتباع خارجی به این بیماری، درمان آن‌ها رایگان خواهد بود.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سید احمد احمدی‌زاده، شنبه ۲۳ فروردین افزود: به‌منظور اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به اتباع بیگانه در استان فارس، تاکنون ۷۶ هزار پیامک با محتوای آموزشی و همچنین تأکید بر لزوم در خانه ماندن برای اتباع خارجی دارای کارت آمایش، شرکت‌کنندگان در طرح سرشماری اتباع و خانوارهای غیرمجاز دارای دانش‌آموز مجاز ارسال‌شده است.

وی ادامه داد: همچنین روند صدور برگ تردد درون و برون‌استانی برای اتباع دارای کارت آمایش نیز متوقف‌شده و میهمان شهرهای شهید دستغیب جهرم و شهید بهشتی سروستان نیز به‌طور منظم و روزانه ضدعفونی می‌شوند.

او اظهار کرد: خط کارگاه تولیدی البسه در میهمان شهر شهید بهشتی سروستان نیز به تولید ماسک تغییریافته که تاکنون حدود ۲۰۰ هزار ماسک در این واحد تولید و باقیمت نازل در بین اتباع توزیع‌شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: همچنین با پیگیری و رایزنی با دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان در  شیراز، کمک‌های نقدی و غیر نقدی به تعدادی از خانوارهای آسیب‌پذیر اتباع خارجی که دارای مشکلات معیشتی شدید هستند داده‌شده است.

احمدی‌زاده، تعداد اتباع خارجی مجاز استان فارس را حدود ۲۰۰ هزار نفر برشمرد و گفت: بر اساس هماهنگی انجام‌شده با بیمه سلامت استان، دفترچه‌های بیمه سلامت اتباع خارجی که اعتبار آن‌ها پایان‌یافته بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان تا سی‌ام اردیبهشت ۹۹ تمدید اعتبارشده‌اند و مراکز درمانی هم ملزم به ارائه خدمات درمانی به صاحبان دفترچه‌ها هستند.

کد خبر 500003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار