رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: مبارزه با آفت زنگ زرد غلات از ۱۲ اسفند سال گذشته تاکنون در سطح ۴ هزار و ۹۲۸ هکتار از زمین‌های کشاورزی دشت سیستان انجام شده است.

آفت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلام‌حیدر زورقی افزود: با توجه به بارش‌های بهاری، رطوبت و درجه حرارت مناسب رشد قارچ زنگ زرد در مزارع گندم و جو منطقه سیستان ظاهر شده است.

وی ادامه داد: شهرستان‌های زهک با هزار و ۵۸۲ هکتار، هیرمند با هزار و ۱۵۰ هکتار، هامون با هزار و ۱۰۰ هکتار، نیمروز با ۵۷۰ و زابل با ۵۲۶ هکتار به ترتیب بیشترین سطح مبارزه با بیماری زنگ زد غلات سیستان را تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با وجودی که توسعه، ترویج و بهره‌گیری از ارقام اصلاح شده که مقاومت بیشتری در مقابل این بیماری دارند کشاورزان نسبت به کشت ارقام محلی اقدام کرده‌اند و همین مساله باعث گسترش این بیماری در منطقه شده است.

این مسئول تصریح کرد: در سال زراعی جاری با توجه به آورد رودخانه هیرمند بیش‌از ۵۰ هزار هکتار از اراضی سیستان زیر کشت غلات رفته است.

زورقی از کشاورزان سیستان خواست که برای استفاده از نظرات کارشناسان به مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌های پنجگانه سیستان مراجعه کنند.

کد خبر 499981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار