مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه اعلام کرد که در پی بارندگی‌های هفته پایانی فروردین ۹۹ سدهای «جامشیان» و «شیان» سرریز کرد.

سد کرمانشاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بهرام درویشی اظهار کرد: در پی بارش‌های فروردین‌ماه ظرفیت ۷ میلیون مترمکعبی سد شیان در اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه پر شد و این سد به حالت سرریز درآمد.

وی افزود: ظرفیت ۵۲ میلیون مترمکعبی سد جامیشان در شهرستان سنقر و کلیایی نیز به دنبال بارش روزهای گذشته کاملاً پر شد و این سد نیز اکنون در حالت سرریز قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: ۸۲ درصد ظرفیت سدهای استان کرمانشاه پر است، اکنون یک میلیارد و ۱۰۶ میلیون مترمکعب آب پشت سدهای استان ذخیره‌شده است.

درویشی توضیح داد: از ابتدای پاییز ۴۰ درصد از ظرفیت سدهای استان را برای کنترل سیلاب تخلیه کردیم اما بارش‌های امسال توانستند بخشی از این ظرفیت تخلیه‌شده را جبران کنند.

وی گفت: برای رویارویی با بارش‌های سیل‌آسا آماده هستیم، در صورت روبه‌رو شدن با حجم بارش‌های شدید بخشی از آب سدها را به‌صورت مدیریت‌شده آزاد می‌کنیم تا بتوانیم سیلاب‌های احتمالی را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه با تأکید بر اینکه با توجه به ذخیره آب پشت سدها مشکلی برای تأمین آب موردنیاز مردم در فصل گرما نداریم، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش مصرف آب از مردم تقاضا داریم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

در استان کرمانشاه ۱۲ سد مخزنی با ظرفیت یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون مترمکعب وجود دارد.

کد خبر 499959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار