رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: مشکلات ترافیکی محدوده مرکزی شهر ارومیه برطرف می‌شود.  

ترافیک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا علیزاده‌امامزاده، رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در استان آذربایجان‌غربی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: درخصوص حل مشکلات ترافیکی محدوده مرکزی شهر، اقداماتی انجام شده و با اجرای طرح جامع حمل ونقل و ترافیک و طرح جامع شهرسازی مشکل ترافیک این منطقه حل می‌شود.  

علیزاده تصریح کرد: این دو طرح مذکور به عنوان سند بالا دستی مصوب شده و در حال اجرا است که براساس دیدگاه کلی باعث خروج شهر ارومیه از تک هسته‌ای به چند هسته‌ای خواهد شد.  

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه یاد آورشد: هدف شهرداری کاستن از بار ترافیک شهری و کوتاه شدن مدت زمان سفرهای درون شهر ارومیه است، که در این راستا پروژه تقاطع آذربایجان در ۴باند و۴ فاز در حال ساخت است و تاکنون فاز اول آن به اتمام رسیده، پل B۳ از مجموعه پل‌های آذربایجان، تامین کننده مسیر حرکت از بلوار والفجر به بلوار شهید فعال است که پس از اتمام بتن ریزی کل عرشه‌های مربوطه، در حال طی مراحل آماده سازی برای افتتاح است.  

وی اظهار کرد: عوامل اجرایی این پروژه در روزهای شیوع کرونا با لحاظ کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی درحال فعالیت هستند و بزودی شاهد افتتاح این فاز از پروژه خواهیم بود.  

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه درخصوص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه تقاطع آذربایجان نیز گفت: برآورد اولیه کلی پروژه با لحاظ آزادسازی‌های انجام شده بالغ بر ۲۰۰میلیارد تومان است که باتوجه به تورم موجود رقم مورد نیاز بسیار بیشتر از رقم برآورد شده است

کد خبر 499886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار