معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: یک میلیارد و ۱۸۳ میلیون دلار کالا سال گذشته از طریق مرز بین‌المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

مرز مهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعید شریفی اظهار کرد: این میزان کالا با بیش از ۲ میلیون تن از استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۳۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: مهم‌ترین اقلام صادراتی استان ایلام شامل مصالح ساختمانی، میوه و تره‌بار، محصولات پلاستیکی، محصولات صنعتی، شیشه و جام، لوازم خانگی و محصولات فلزی بوده است.

معاون سازمان صمت ایلام بیان کرد: بنا به تاکیدات مدیریت ارشد استان مبنی بر ادامه روند مثبت صادرات و جدیت برای توسعه آن، می‌توان با اجرای برنامه‌ها و مدیریت صحیح، همه ظرفیت‌های مرز بین‌المللی مهران را برای توسعه اقتصادی استان و کشور به کار گرفت.

شریفی تاکید کرد: صادرات و واردات کالا از طریق بازارچه‌های مرزی کشور راهکاری برای کم کردن فاصله مناطق محروم از برخوردار است تا با کمک آن زمینه‌های اشتغال در این مناطق فراهم آورده شود.

تردد زوار از مرز بین‌المللی مهران از ماه‌های گذشته به دلایل متعدد با اختلال و بسته شدن چندین بار این مرز مواجه شده است.

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد، نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

کد خبر 499811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار