نایب رئیس انجمن خرمای ایران گفت: قیمت خرما در تهران حدوداً سه برابر بیشتر از قیمتی است که خرما کار در جنوب کشور عرضه می‌کند.

خرما

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، محمدعلی صمیمی، نایب رئیس انجمن خرمای ایران، اظهار کرد: وضعیت تولید انواع خرما در سال ۹۸ بسیار مطلب و مساعد بود به طوری که به دلیل محدود شدن صادرات، با مازاد تولید این محصول مواجه شدیم.

وی افزود: هم‌اکنون نیز خرما در انبارهای کشور به مقدار زیاد ذخیره شده است و هیچ نگرانی در خصوص تامین بازار وجود ندارد.

نایب رئیس انجمن خرمای ایران بیان کرد: تنها مشکلی که در صنعت خرمای ایران وجود دارد تفاوت قیمت خرماکاران و قیمت فروشندگان در سطح کلان‌شهرهاست به طوری که یک کیلو خرمای مرغوب در برازجان به قیمت ۱۱ تومان به شرکت‌ها فروخته می‌شود و این شرکت‌ها در تهران همان خرما را به قیمت ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان می‌فروشند.

صمیمی ادامه داد: این وضعیت به نظارت دقیق دولت و نهادهای نظارتی نیاز دارد که در این صورت قیمت خرما و انواع محصولات در کشور کاهش پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه با این وضعیت پیش رو شرکت‌های خصوصی که از خرماکاران محصول را خریده و در کلان‌شهرها با قیمت‌های بسیار زیاد می‌فروشند، سود زیادی عایدشان می‌شود، اما خرماکاری که یک سال زحمت کشیده از حداقل حقوق‌ها برخوردار است.

نایب رئیس انجمن خرمای ایران خاطر نشان کرد: دولت باید برای این شرکت‌ها و برندهای داخلی نرخ سود مشخص کند تا از قیمت تمام شده محصول کاسته شود.

صمیمی در رابطه با برندسازی در کشور مطرح کرد: در دو الی سه سال گذشته برندسازی در کشور رشد چشمگیری داشته است و این موضوع توانسته تا حدود زیادی از فعالیت دلالان جلوگیری کند.

وی گفت: خرما به دلیل طبع گرمی که دارد در این ایام برای مقابله با ویروس کرونا مورد استفاده مردم قرار گرفته است و خرما نیز به اندازه کافی در بازارها عرضه می‌شود.

کد خبر 499789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار