رییس پلیس‌راه ایلام گفت: کاهش ترددهای بین شهری به علت شیوع ویروس کرونا باعث کاهش ۸۷ درصدی تصادف‌های جاده‌ای در این استان شده است.

تصادف

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا از ایلام، سرهنگ رضا همتی‌زاده روز جمعه اظهار کرد: با توجه به کاسته شدن بار ترددهای بین شهری در اسفند ۹۸ و فروردین ماه ۹۹ تصادف‌های منجر به جرح و فوت در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی افزود: طرح محدودیت های تردد بین شهری وسایل نقلیه به علت شیوع ویروس کرونا همچنان تا پایان فروردین ماه تداوم دارد.

همتی‌زاده یادآور شد: تا تاریخ یادشده هر گونه تردد غیرضروری خودروها موجب توقیف یک ماهه وسیله نقلیه و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی صاحب خودرو می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین کارکنان و کارگران شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی و صنعتی خارج شهر باید حتی‌الامکان از سرویس‌های ایاب و ذهاب محل کار خود برای تردد استفاده کنند و در صورت استفاده از وسیله نقلیه شخصی باید برگه تردد معتبر از محل کار خود داشته باشند.

رییس پلیس‌راه ایلام گفت: کارمندان اداری هم باید با برگه ماموریت و یا مجوز تردد معتبر از سوی محل کار خود داشته باشند تا بتوانند از جاده‌های بین‌شهری عبور کنند.

همتی‌زاده افزود: عشایر کوچرو بومی و مهمان برای کوچ باید از ماشین‌های دارای مجوز تردد استفاده کنند و همچنین مجوز تردد شامل حال زنبورداران، مرغداران و دامداران، کشاورزان و سایر بهره‌برداران کشاورزی است که با تاییدیه معتبر از طرف سازمان جهادکشاورزی اجازه عبور و مرور بین جاده‌ای در استان را دارند.

کد خبر 499626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار