معاون اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمان گفت: فاز نخست تجهیز مدارس روستاهای بالای ۲۰ خانوار به تکنولوژی‌های اینترنت پرسرعت ۳g, ۴g و adsl در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی عملیاتی شد.

مدرسه روستايي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، جهانگیر اسدی افزود: تجهیز مدارس روستاهای بیش از ۲۰ خانوار کرمان به اینترنت پرسرعت در راستای آموزش مجازی دانش‌آموزان در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اجرایی شده که به عنوان بخشی از برنامه‌های پیشرو اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مقابله با ویروس کرونا دنبال می‌شود.

وی اظهار کرد: فاز نخست پروژه اتصال مدارس روستایی با امکان فنی واگذاری سرویس adsl برای آنها در استان پهناور کرمان هم اکنون آغاز شده است.

معاون اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمان گفت: سامانه‌های مقابله با ویروس کرونا به آدرس ac۱۹.ir و سامانه غربالگری و مراقبت ویروس کرونای جدید covID-۱۹ در سایت salamat.gov.ir به همین منظور راه‌اندازی و پشتیبانی می‌شود.

اسدی ادامه داد: امکان فروش اینترنتی کالا برای صنوفی که با توجه به شرایط فعلی و دستور ستاد استانی مقابله با کرونا تعطیل اعلام شدند، در کرمان مقدور شده است.  

وی افزود: پلتفرم‌های فروش اینترنتی محصولات به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در راستای ایجاد امکان فروش کالاهای صنوف مختلف از طریق بستر شبکه ملی اطلاعات معرفی شده‌اند و این طرح به‌منظور پیشگیری حداکثری از خروج مردم از منزل برای خرید اقلام مورد نیاز راه‌اندازی و اجرا شد.

کد خبر 498704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

دیدگاه خوانندگان