سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور خدمات‌دهی بهتر به گردشگران و مسافران، تفرجگاه سد شاه‌ قاسم یاسوج به بخش خصوصی واگذار می‌شود..

سد شاه قاسم یاسوج

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، مجید صفایی گفت: تفرجگاه سد شاه قاسم با دارا بودن طبیعتی بکر یکی از چشم‌ نوازترین مکان‌های گردشگری استان در فص‌ های بهار و تابستان است.

وی افزود: این اردوگاه گردشگری در شهر یاسوج به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: زیر ساخت‌های ایجاد شده این اردوگاه‌ها به صورت حق بهره‌برداری به متقاضیان بخش خصوصی واگذار می‌شود.

صفایی عنوان کرد: امسال همچنین اردوگاه‌های دیگر گردشگری در سطح استان به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی افزود: برای نمونه، ۱۸ اردوگاه گردشگری در شهرستان‌های مختلف کهگیلویه و بویراحمد به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲ شاه قاسم و کوثر ، چند رودخانه و صدها چشمه سار و آبشار پرآب ،مکانی بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری آبی است.

این استان معروف به سرزمین رودخانه‌های خروشان با وجود تولید ۱۰ درصد از روان آب‌های کشور ،۵۷ رودخانه به طول یکهزار و ۴۰۰ کیلومتر و۱۱ هزار کیلومتر آب راه است که در صورت استقبال سرمایه گذاران اشتغال جوانان و کارآفرینی را به دنبال خواهد داشت.

سد شاه قاسم یکی از سدهای استان کهگیلویه و بویراحمد است و در پنج کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد، این سد از نوع خاکی و سرریز آن از نوع نیلوفری است.

جنس این سد، خاکی با ارتفاع ۴۷ متر از پی و طول تاج آن ۲۲۰ متر است که ساخت آن در سال ۱۳۷۵ به پایان رسیده بود.

حجم مخزن این سد  ۹ میلیون متر مکعب است و روستاهای علی آباد، چنارستان، بخشی از سرابتاوه، موردراز و چند روستای دیگر در پایین دست این سد قرار دارد.

شاه قاسم نام یکی از امام زادگان حومه شهر یاسوج نیز است.

کد خبر 498487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار