مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به راه‌اندازی سامانه خودارزیابی وضعیت روانشناختی در بحران ویروس کرونا توسط این سازمان، از توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی میان معتادان متجاهر استان خبر داد.

بهداشتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، کرم یاری گفت: این سامانه خودارزیابی برای ارائه خدمات مشاوره و روانشناختی طراحی شده است.

وی بیان کرد: شهروندان با مراجعه به سامانه مذکور و با پاسخ به سؤالات غربالگری، راهنمایی‌های مناسب را دریافت می‌کنند که پس‌ از پاسخ به سؤالات غربالگری، پاسخ ارزیابی روانشناختی در ۳ حالت  افسردگی، اضطراب و استرس با راهکارهای مناسب به شهروندان ارائه می‌شود.

یاری با آرزوی سلامتی، از همه شهروندان درخواست کرد تا با انجام خود ارزیابی روانشناختی در سامانه corona.behzisti.ir و رعایت دستورات لازم بر استرس، اضطراب و افسردگی ناشی از کرونا ویروس فائق آیند.

مدیرکل بهزیستی لرستان همچنین از توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی میان معتادان متجاهر استان خبر داد و گفت: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا در مراکز کاهش آسیب، خدمات ویژه‌ای علاوه‌بر ارائه خدمات روزانه به مقیمان و مراجعان این مراکز در ایام نوروز ارائه شده است.

وی افزود: وسایل بهداشتی نظیر سرنگ، پد الکلی، وسایل ضدعفونی، صابون، مایع دستشویی و دستکش یک بار مصرف در مراکز کاهش آسیب و پاتوق‌ها به معتادان متجاهر تحویل داده شد. همچنین ۴۴۰ بسته مواد غذایی و بهداشتی بین خانواده‌های کودکان کار توزیع شده که این اقدامات توسط همکاران اورژانس اجتماعی و مراکز حمایتی آموزش کودک و خانواده در سراسر استان انجام شده است.

یاری اضافه کرد: طرح پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در افراد بی‌خانمان و معتادان کارتن‌خواب با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان نیز طی هفته گذشته آغاز شده تا از بیماری کرونا در میان اقشار هدف و سرایت آن به سایر شهروندان جلوگیری شود.

این مسئول عنوان کرد: در اجرای این طرح بسته‌های آموزشی و بهداشتی بین افراد توزیع می‌شود و اقشار هدف این طرح اغلب به‌علت سوء تغذیه دچار کاهش سطح ایمنی در بدن بوده و مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستند. در اجرای این طرح، آموزش و آگاه‌بخشی افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب مصرف‌کننده مواد در ارتباط با بیماری کرونا، انجام می‌شود و علاوه‌برآن بسته‌های آموزشی حاوی نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و نیز بسته‌های بهداشتی، مواد شوینده، ضدعفونی کننده و ماسک تحویل آن‌ها می‌شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: غربالگری علامتی این افراد در محل‌های تجمع و پاتوق آنان انجام می‌شود و افرادی‌که دارای علامت هستند به اورژانس پزشکی برای کارهای درمانی ارجاع می‌شوند.

همچنین این نهاد تب‌سنجی کارکنان و مراجعان را در دستور کار هر روزه دارد  و به‌منظور پیشگیری از ویروس کرونا و سلامت همکاران ۵ هزار ماسک تهیه و به‌طور متناوب در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

یاری اضافه کرد:‌ برای کاهش مراجعه حضوری، مسئولان مراکز و مؤسساتی که زمان تمدید مجوز آن‌ها از اسفند ۹۸ تا خرداد ۹۹ است، می‌توانند تا تیرماه سال آینده فعالیت داشته باشند و پس‌از این مدت برای تمدید مجوز اقدام کنند.

کد خبر 498439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار