مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: اگر رویه افزایشی مصرف آب از سوی مردم ادامه یابد قطعا در فصل گرما چالش‌هایی پیش‌رو خواهد بود. امیدواریم شرایط فعلی و این بیماری قبل از فرا رسیدن فصل گرم سال کنترل شود و مردم نیز صرفه‌جویی را مدنظر داشته باشند.

مصرف آب

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، یوسف عرفانی‌نسب افزود: برخلاف روال هر سال و کاهش مصرف آب در فروردین ماه، کرونا میزان مصرف آب و روال طبیعی مصرف آن در ماه اول بهار را تغییر داد.

عرفانی‌نسب ادامه داد: معمولا طبق روال هر ساله مصرف آب در اسفندماه نسبت به ماه های دیگر سال به لحاظ شست و شوی خانگی افزایش می یابد و امسال نیز همین رویه تکرار شد، اما شرایط به مانند هرسال پیش نرفت.

وی گفت: عموما در فروردین ماه میزان مصرف آب به شدت کاهش می‌یافت، اما فروردین ماه ۹۹ اینگونه نشد. معمولا میزان مصرف آب در اسفندماه حدود ۱۵ درصد نسبت به ماه‌های دیگر بیشتر است و این میزان در فروردین کاهش می‌یابد، اما شیوع بیماری کرونا، حساسیت جامعه و لزوم رعایت اصول بهداشتی، مصرف آب را در فروردین ماه نه تنها کاهش نداد بلکه علاوه بر افزایش ۱۵ درصدی مصرف در اسفندماه در اولین ماه سال ۹۹ نیز مصرف حدود ۸ درصد بالاتر رفت.

عرفانی‌نسب اظهار کرد: در حال حاضر روزانه ۳۷۰۰ لیتر در ثانیه آب  در استان مصرف می‌شود در حالی که در زمستان میزان مصرف بین ۳ هزار تا ۳۲۰۰ لیتر در ثانیه بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی افزود: در شرایط کنونی خواستار مدیریت مصرف آب هستیم، خوشبختانه در حال حاضر کمبودی در حوزه منابع آب نداریم و حتی در روستاها به غیر موارد معدودی که همواره آبرسانی سیار می‌شوند، مشکلی وجود ندارد، اما نگران فرا رسیدن فصل گرم و افزایش مصرف آب هستیم.

کد خبر 498341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار