حملات گروهی به دکل‌های مخابراتی با شایعه پخش ویروس کرونا توسط آنها باعث شده تا دولت انگلیس به صورت رسمی فرضیه ارتباط شبکه ۵G با گسترش نوع جدید ویروس کرونای را مسئله‌ای جعلی، خطرناک و کاملاً اشتباه بداند.

مردم سوئیس در مخالفت با ۵G تجمع کردند

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از خبرگزاری رویترز، مایکل‌گوو معاون نخست وزیر انگلیس در پاسخ به پرسشی درخصوص فرضیه انتقال ویروس کرونا به‌وسیله دکل‌های شبکه ۵G گفت: «این تنها یک خبر مزخرف خطرناک است.»
درحالی که این روزها، دانشمندان و پزشکان سعی در کشف بیشتر واقعیت‌های مربوط به ویروس کرونای جدید دارند، شایعات بسیار مخربی نیز درخصوص انتقال‌پذیری این ویروس در جهان پخش شده است. پس از اخباری درخصوص انتقال ویروس کرونا از طریق هوا، سطوح و ...، حالا نوبت به انتشار آن از طریق آنتن‌های شبکه‌های ۵G رسیده است! خبری که انگلیسی‌ها زودتر از سایرین مجبور به تکذیب آن شدند، چراکه برخی با آسیب رساندن به دکل‌های مخابراتی دردسرهای بسیاری را ایجاد کرده‌اند!
دکل‌های مخابراتی این روزها و درحالی که بسیاری از مردم در خانه تحت قرنطینه قرار دارند از اهمیت بسزایی برخوردار هستند، اما به‌دلیل شایع شدن چنین فرضیه‌ای، عده‌ای با حمله به دکل‌ها در بیرمنگام و مرسی‌ساید، اقدام به تخریب و آسیب زدن به آنها کرده‌اند. در روزهای دورکاری، انگلستان با یکی از ابتدایی‌ترین و بی‌موردترین فرضیات درخصوص انتقال ویروس کرونای جدید روبرو است.

آشنایی با نسل پنجم شبکه‌ بی‌سیم (۵G)

حمله به برجی در بیرمنگام که متعلق به BT، بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی انگلستان است، باعث به‌وجود آمدن آتش‌سوزی و وارد آمدن خسارت‌های قابل توجهی به ساختمان و زیرساخت‌های مخابراتی آن شد. BT در این خصوص اعلام کرده است که آنها تنها سرویس‌های ۲G، ۳G و ۴G را به هزاران نفر از کاربران‌شان ارائه می‌کنند و این شرکت توانایی خدمات‌رسانی در بخش ۵G را ندارند.
«استیون پووییس»، رئیس پزشکی ملی انگلستان (NHS) در این زمینه گفت که فرضیه انتقال ویروس کرونای جدید به‌وسیله آنتن‌های ۵G خبری جعلی و بدون پشتوانه علمی است که باعث آسیب رساندن به روند کنترل شیوع بیماری COVID-۱۹ می‌شود. او گفت: «داستان منتشر شده درباره نسل جدید ارتباطات، بدترین نوع اخبار جعلی است. باید بدانیم که شبکه‌های تلفن همراه برای همه ما بسیار مهم هستند. برخی به این زیرساخت‌های مهم حمله کرده و به آنها آسیب رسانده‌اند که این موضوع غیرقابل تحمل است.»
کلیه شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای تلفن همراه فرضیه خطرناک بودن ۵G را به کلی رد کرده‌اند.  
پیش‌تر دولت انگلستان با تصویب بودجه‌ای بالغ بر نیم میلیون پوند تلاشی را برای کنترل وضعیت اطلاع‌رسانی در این کشور آغاز کرد. هدف از این طرح، جلوگیری از انتشار اخبار کذب و جعلی درخصوص بیماری COVID-۱۹ و ویروس کرونای جدید بوده است.
 

کد خبر 497970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =