امام جمعه مشهد گفت: مردم مسئله نذر سلامت را در خانواده‌ها جدی بگیرند و سعی کنند با همه امکانی که دارند، به این افراد ضعیف و اقشاری که درامدشان قطع‌شده و زندگی‌شان در مضیقه قرار گرفته، برسند.

علم‌الهدي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علم‌الهدی، در پنجمین هفته تعطیلی نماز جمعه سراسر کشور، آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه تصویری امروز جمعه ۱۵ فروردین‌ماه اظهار کرد: عزیزان، امروز جامعه ما در این بلیه گرفتاری‌های زیادی پیدا کرده، نسل جوان ما باید احساسش در رفع این گرفتاری‌ها و بلیاتی که به وجود آمده چه از نظر ابتلا به بیماری، مشکلات اقتصادی و وضعیت خاص فرهنگی باید خودش را مسؤول بداند و درصدد رفع مشکلات بربیاید.

از عزیزان جوانی که هم در فعالیت‌های جهادی و بسیج و هم جوانان برومندی که در کادرهای درمانی و خدمات پزشکی فعالیت می‌کنند، تشکل می‌کنم، دعا می‌کنم ان‌شاءالله خداوند نتیجه زحمات عزیزان ما را یک عافیت و سفید بختی در دنیای خودشان و عزیزانشان قرار دهد علاوه بر اجر عظیمی که خداوند برای آخرت آنان در نظر گرفته است.

 • یک خواسته از جامعه پزشکی کشور

از عزیزانمان در عرصه پزشکی خواسته‌ای داریم، عزیزان عرصه پزشکی سعی کنند ضریب مرگ‌ومیر در این ویروس از ضریب جهانی پایین‌تر باشد، در دنیا ۵ درصد است، سعی کنند ضریب مرگ‌ومیر در کشور ما پایین‌تر بیاید؛ در تمام کشورهای جهان، کادرهای پزشکی فعالیت می‌کنند اما عزیزان ما بر تمام دنیا امتیاز دارند، امتیازشان اعتقاد آنان به خدا و ایمانشان به اجر و پاداش الهی است، این اعتقاد و باور عزیزان ما را دیگران در خدماتی که انجام می‌دهند، ندارند مخصوصاً عزیزانی که در خدمات پزشکی و درمانی این استان و مشهد مقدس حضور دارند که خدمتگزاران همسایگان امام هشتم در سرزمین و تربت علی بن موسی‌الرضا (علیه‌السلام) هستند.

در کنار همه مفاخری که در عرصه‌های درمانی، پزشکی و خدماتی امروز در برابر دنیا داریم، این افتخار نیز در دنیا برای ما ثبت شود که ضریب مرگ‌ومیر در این کشور اسلامی و کشور امام زمان (علیه‌السلام)، به‌مراتب کمتر از ضریب جهانی باشد، در برابر دنیا در این عرصه ابتلای مشترکی که با همه دنیا داریم، دنیا گرفتار این ویروس و بیماری هست، سلسله افتخاراتی داریم که مورد توجه دنیا قرار گرفته است.

 • کشورهای پیشرفته گرفتار کمبودها

ما مشکلی جز مشکل بیماری نداریم، اما کشورهای پیشرفته دنیا علاوه بر ویروس کرونا، به ویروس بدتری هم دچارند، کمبودها، نداشتن‌ها، کم‌خدمتی‌ها از سوی تولیت اجتماعی و کشوری خودشان است که خوشبختانه این افتخار را داریم که در عرصه وفور نعمت و کالاهای اساسی که در اختیار مردم ما قرار دارد و همچنین از نظر امکانات و وسایل بهداشتی نسبت به آن کشورها وضع بهتری داریم، با اینکه در تحریم به سر می‌بریم، جنایت‌های استکبار جهانی نسبت به تحریم اقتصادی ما باید مشکلات ما را بیشتر می‌کرد، اما خوشبختانه وضعیت ما به‌مراتب بهتر از دیگر کشورها است.

امروز در رسانه‌های خود غربی بنا به اظهار خودشان، ویدئوها و تصاویری از قفسه‌های خالی فروشگاه‌ها در مراکز خرید در آمریکا، آلمان و انگلیس در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود تا جایی که برخی کاربران این شبکه‌های اجتماعی، هجوم شهروندان به فروشگاه‌ها و کمبود مواد بهداشتی و درمانی در این کشور را دستمایه طنز قرار داده‌اند، این وضعیت دنیای پیشرفته در وضعیت گرفتاری به این ویروس و بیماری است.

 • تشکر از مسؤولان برای تأمین نیاز مردم

هم خدا را شکر کنیم و هم از مسؤولان بااحساس و مسؤول خودمان تشکر کنیم که با همه این مشکلاتی که از نظر تحریم اقتصادی و سایر مشکلات داریم، در موقعیت ابتلا و گرفتاری در این بیماری، دچار کمبود و مشکلی از نظر وفور نعمت نیستیم. میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های ما مالامال از اجناس و کالاهای اساسی است و مشکلی به‌عنوان کمبود اجناس وجود ندارد.

 • با «نذر سلامت» به اقشار آسیب‌پذیر کمک کنید

البته بخشی از اقشار ما گرفتار مشکلات معیشتی هستند، عزیزانی که برحسب ابتلای به این بیماری و حفظ مصالح این بیماری در پیشگیری از توسعه این بیماری، دستگاه‌ها و مراکز کسب‌وکارشان از بین رفته و سطح درآمدشان پایین آمده و سلسله افرادی که به‌صورت روزمزد و کارمزد در رستوران‌ها و هتل‌ها کار می‌کردند، فاقد درآمد هستند و از نظر معیشت در مضیقه هستند که امیدواریم به شکرانه عملی ما که این وفور نعمت را در جامعه ما فراهم کرده و به شکرانه سلامتی عزیزانمان که دچار این بیماری نشدند، مسئله نذر سلامت را در خانواده‌ها جدی بگیرند و سعی کنند با همه امکانی که دارند، به این افراد ضعیف و اقشاری که درامدشان قطع‌شده و زندگی‌شان در مضیقه قرار گرفته، برسند.

اقداماتی از طرف دولت صورت گرفته که نسبتاً مؤثر بوده، اما این اقدامات تنها تأمین‌کننده وضعیت خاص معیشتی خاص آنان نیست، برای دستگاه‌های نظام ما نیز بیش از این کمک امکان‌پذیر نیست چه در حوزه تسهیلات و چه خدمات معیشتی، بقیه عزیزان ما و مردم سعی کنند زندگی بزرگواران بدون کوچک‌ترین رنج و احساس حقارتی تأمین شود.

 • نمایان شدن جنایات دشمن

ما در چنین موقعیتی، متوجه شیطنت و نابکاری دشمن جنایتکارمان آمریکا می‌شویم؛ مردم آمریکا بیش از همه نقاط جهان دارند دست‌وپا می‌زنند و متأسفانه دچار کمبودهای طاقت‌فرسا در مراکز ابتلای به این بیماری مثل نیویورک و برخی ایالت‌ها هستند، این دولت شیطانی ناپاک به‌جای این‌که به ملت و مردم خود برسد و کمبودهای وسایل ضدعفونی، ماسک  و مسائل دیگر را در آنجا جبران کند، به‌جای این پول به تروریست‌های سوریه می‌دهد که با مسلمانان بجنگد، این‌قدر ناپاک که به‌جای کمک به ملت رنج‌دیده خودش که در این کمبودها دست‌وپا می‌زنند، به‌جای علاج این کمبودها، پول به تروریست‌های سوریه می‌دهد که آدم کشی در بلاد اسلامی راه بیندازند؛ چقدر این دولت آمریکا جنایتکار و ناپاک است، این‌قدر جنایت و ناپاکی و بی‌بندوباری در مدیریت جامعه خودش در تاریخ بی‌نظیر است، این عمق جنایت و ناپاکی دشمن ما در این قضیه به ثبت می‌رسد.

امیدواریم خداوند متعال در کنار عزتی که برای نظام و مردم ما در دنیا قرار داده است، عافیت کامل و صددرصدی نیز برای مردم ما قرار دهد.

 • آمیختگی سپاه و ارتش در حمایت از انقلاب

در گذشته دشمنان ما درصدد این بودند بگویند در فعالیت‌های انقلابی مخصوصاً فعالیت‌های انقلابی برون‌مرزی، فقط سپاه فعالیت دارد و ارتش را در عرصه فداکاری‌های انقلابی از سپاه جدا کنند، اما اخیراً مجبور شدند این حقیقت ثابت‌ شده را که ارتش و سپاه هر دو پاسدار انقلاب هستند و آمیخته با هم از انقلاب حمایت می‌کنند اقرار کنند.

دلیلش این است که در مقام اعلام شهادت امیر پوردستان از فرماندهان انقلابی و غیور ارتش جمهوری اسلامی ایران، این‌ها امیر بزرگوار را شهید شده در بمب باران اسرائیل در سوریه معرفی کردند.

دشمنان نیز به این اصل رسیدند که حمایت از انقلاب و انقلابی بودن در عرصه‌های برون‌مرزی و درون‌مرزی سپاه و ارتش آمیخته با یکدیگرند.

امیدواریم خداوند متعال همه ما را هم از چنگ دشمنی داخلی و نابکاری این ویروس منحوس در داخل کشور و هم از توطئه و نابکاری دشمن استکباری و عواملش در خارج کشور نجات دهد و سایه پر برکت مقام معظم رهبری را بر سر ما مستدام بدارد.

کد خبر 497426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی رضا IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
  3 0
  کادر درمان تمام زحمات را کشیدند و نتیجه نداد، امید مردم برای کم کردن این درصد تنها بدستان گوهر بار شما عزیزان دوخته شده است. لطفاً سعی خود را بکنید.
 • IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  39 1
  آقای علم الهدا خوشم ازت نمیاد
 • رحیم IR ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  12 1
  خوشم ازت نمیاد
 • IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  6 1
  امر ديگه اى نيست؟!!!!!!!
 • IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  7 1
  امر ديگرى نيست؟؟!!!!!!!!!!!
 • ALI IR ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  11 1
  پزشکان و پرستاران خوبمون منتظر نظر ایشون بودن تا الان چون ایشون نظری در این مورد صادر نکرده بودن پزشکان و پرستاران عین خیالشون هم نبود
 • محمد US ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  12 1
  یعنی اگر ایشون توصیه نمیکردند پزشکان مردم را قتل عام میکردند ؟ چقدر خوب که ما ایشان را داریم.
 • IR ۰۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  2 19
  نظر آقای علم الهدی جالب بود
 • NL ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  27 0
  احتياج به سعي پزشكان نيست ، خود وزارت بهداشت آمار رو پايين نگه ميداره
 • محمد US ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
  0 0
  توصیه وتایید غیرمستقیم پایین نگه داشتن فوت شدگان وکتمان حقایق

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار