روانپزشک بهبودیافته از بیماری کرونا، ناشناخته بودن و قدرت بالای انتشار این ویروس را دلیل ترس از این بیماری عنوان کرد و گفت: ترس تا حدودی منطقی است اما باید در حدی باشد که ما را ملزم به رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن کند.

کرونا

 به گزارش همشری‌انلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر یادگاری اظهار داشت: این بیماری مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی است اما چون قدرت انتشار بالایی دارد و تعداد بسیاری از افراد درگیر می‌شوند بنابراین بخش درمانی و پزشکی ظرفیت پاسخ‌گویی هم‌زمان به این بیماری را ندارد.

دکتر یادگاری در خصوص خانواده‌هایی که  فرزند خردسال دارند، گفت: این خانواده‌ها برای اطلاع فرزندانشان از این بیماری باید سعی کنند به اندازه شناخت و درک بچه‌ها به آنها اطلاع رسانی کنند.

به گزارش ایرنا، این روانپزشک یادآور شد: برای کاهش ترس در بچه ها باید به آنها توضیح داد که این بیماری نوعی ویروس است که باید برای جلوگیری از انتشار آن موارد بهداشتی را رعایت کرد و در خانه ماند.

دکتر یادگاری با بیان اینکه مهم ترین راه مبارزه با این ویروس پیشگیری است، گفت: کرونا یک بیماری مسری و علائمش تب، درد عضلانی، خشکی گلو، ضعف، احساس بیحالی، خستگی و از دست دادن حس چشایی است.

وی افزود: با داشتن چنین علائمی باید بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کرد و تحت درمان قرار گرفت.

دکتر یادگاری با داشتن علائم این بیماری و مثبت شدن تست کرونا به مدت ۲ هفته در قرنطینه خانگی قرار گرفت و هم اکنون بهبود یافته و در محل کار خود حضور دارد.

این بیماری به خانواده وی منتقل نشد و آنها در سلامت کامل قرار دارند.

کد خبر 497335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار