متخصصان چینی با تجربه ووهان می‌گویند اکثر شیوه‌های قرنطینه در کشورهای جهان غلط است.

چین بیمار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، گروهی از متخصصان چینی که برای ارائه مشورت به اروپا سفر کرده‌اند، تاکید کردند که قرنطینه کارآمد همه بیماران مبتلا به ویروس کرونا حتی آنهایی را نیز که دارای علائم خفیف هستند باید در بربگیرد.

این گروه متخصصان چینی که در حال حاضر در ایتالیا به سر می‌برند با ارائه تجربه خود از قرنطینه شهر ووهان چین (خاستگاه ویروس کرونا) توضیح دادند که آنها نیز در آغاز اجرای طرح قرنطینه، دچار این خطا شدند که با هدف کاهش فشار بر سیستم بهداشت و درمان شهر ووهان تنها بیماران با شرایط حاد را بستری کردند و به سایر مبتلایان که علائم خفیفی داشتند، اجازه دادند که در خانه تحت مراقبت قرار گیرند.

لیانگ زونگ، رئیس بخش تنفسی بیمارستان دانشگاه سیچوان که یکی از اعضاء این گروه است، یاد آور شد که در آن زمان به خوبی درک نشده بود که افرادی که دچار شرایط حاد بیماری نشده‌اند، چقدر می‌توانند ناقل باشند اما اکنون مطمئن هستیم که افراد دارای علائم خفیف وقتی در خانه می‌مانند نه تنها اعضاء خانواده خود را آلوده می‌کنند بلکه چون اجازه خروج از منزل در شرایط اضطراری را دارند، ویروس را به راحتی به سایرین هم منتقل می‌کنند.

متخصصان چینی توضیح دادند، وقتی مشخص شد که ۸۰ درصد موارد ابتلای جدید توسط افراد بیمار قرنطینه شده در خانه ایجاد شده، از اوایل فوریه گذشته شروع به قرنطینه کردن همه موارد ابتلای خفیف در بیمارستانهای مجهز و ورزشگاه‌های شهر ووهان کرده اند، اقدامی که به کاهش چشمگیر انتشار ویروس منجر شد؛ به طوری که شیب صعودی مبتلایان که از دسامبر گذشته آغاز شده بود بالاخره در مارس به سمت صفر میل کرد.

ویروس کرونا تاکنون بیش از ۷۸۵ هزار نفر را در سراسر جهان آلوده کرده که از میان آنها افزون بر ۳۷ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند. بسیاری از کشورهای درگیر بیماری کووید ۱۹ از جمله ایران محدودیت‌های عمومی را به اجرا گذاشته‌اند و برخی نیز همچون فرانسه و ایتالیا قرنطینه حداکثری مردم را با هدف کاهش ارتباطات اجتماعی آغاز کرده‌اند ولی در اکثر این کشورها همچنان به بیماران دارای علائم خفیف بیماری توصیه می‌شود که برای طی دوران بهبود در خانه بمانند و از مراجعه به مراکز پزشکی امتناع کنند؛ روشی که به باور متخصصان چینی ناکارآمد است.

کد خبر 496743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سینا IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
  18 12
  خودشون ویروس تولید و پخش کردن حالا هم راهکار میدن .
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
  29 4
  ایران فقط از موارد خیلی حاد تست گرفته میشه بقیه رو حتی تست هم نمیگیرن چه برسه قرنطینه
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
  4 1
  نتیجه پژوهش این متخصصان درست بوده، وضعیت در آپارتمانها و مجتمع‌های مسکونی بدتر میشود، غیر از اعضای خانواده بیمار همسایگان نیز یکی بعد از دیگری مبتلا میشوند که در آپارتمان ما از صدای سرفه قابل تشخیص است، خیلی از اینها همچنان در حال رفت و آمد هستند و توجهی به قرنطینه ندارند.
 • ناشناس IR ۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
  3 0
  راه چین از امریکا بهتر است
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
  2 0
  چه فایده ای دارد نشر این خبر وقتی تو ایران قرنطینه اجباری نیست ؟
 • IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
  3 0
  تو ایران میگن مریضای خفیفا بمونن خانه
 • لیلا GB ۰۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
  0 0
  چینی ها آشغال خورن . تاوانش باید مردم جهان بدهند . قوم عجوج و مجوج. اصلا خوشم نمیاد .

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار