مدیر گروه بهداشت محیط و سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: حدود ۲۰ هزار بازرسی بهداشتی از مشاغل مختلف در قم انجام‌شده که نتیجه این بازرسی‌ها قطع سهمیه ۲۱ نانوایی متخلف در این استان بوده است.

نان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، نرگس جعفری دوشنبه 11 فروردین با اشاره به بخشی از فعالیت‌های سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای گندزدایی از نقاط مختلف استان قم اظهار کرد: با مشارکت خیرین ۵۰ تن هیپو کلریت سدیم،  هزار و ۷۰۰ لیتر پروکسان،۳۰۰ کیلو ویرکن اس، ۵۰۰ لیتر الکل و هشت تن دی اکسید کلر برای گندزدایی تهیه‌شده است.

وی اضافه کرد: پنج دستگاه ترمال فاگر میکرونی، پنج هزار ماسک، ۵۱ هزار جفت دستکش و پنج هزار لباس حفاظتی نیز با مشارکت خیرین و نیکوکاران تهیه شده است.

مدیر گروه بهداشت محیط و سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۹۳ هزار مترمربع گندزدایی اماکن عمومی مانند مساجد و اماکن متبرک و ۶۷ میلیون مترمربع گندزدایی خیابان‌ها، کلیه معابر، پارک‌ها و فضای سبز انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم،وی با اشاره به این‌که ۴۰۰ فضای سبز و پارک شهری گندزدایی شده است، تصریح کرد: در این عملیات ۶۰ دستگاه ماشین‌آلات موتوری و ۱۰۰ پمپ سم‌پاش به کار گرفته شد.

جعفری از گندزدایی ۱۸۸ هزار مترمربع در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌ها یاد کرد و گفت: ۴ هزار مترمربع بازارچه‌ها و مراکز خرید و ۷۰ جایگاه سوخت روزی دو بار گندزدایی شده است که این روند به دلیل میزان بالای آلودگی جایگاه‌های سوخت به‌صورت مستمر در حال انجام است.

وی اضافه کرد: ۵۳ هزار مترمربع در بیمارستان‌ها، ۳۵۰ هزار مترمربع از منازل متوفیان و بیماران کرونا، ۱۹ هزار مترمربع از ادارات و سازمان‌ها، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و ۳۱۵ دستگاه آمبولانس‌ گندزدایی شده است.

شناسایی و توقف فعالیت یک هزار و ۳۵۳ شاغل مشکوک به کرونا در قم

مدیر گروه بهداشت محیط و سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین از انجام چهار هزار و ۴۵۳ مورد بازرسی برای پیشگیری از کرونا در میان شاغلین یاد کرد و گفت: تاکنون به ۵۸ هزار و ۵۲۲ مورد شاغل آموزش‌های مورد نیاز برای پیشگیری از کرونا ارائه‌شده است.

وی بابیان این‌که تاکنون ۶۷۶ مورد بازرسی از بیمارستان‌ها مراکز بهداشتی درمانی انجام‌شده است، اظهار کرد: ۸۸۰ نفر از افراد شاغل که با ریسک بالای ابتلا به کووید ۱۹ روبرو بوده شناسایی و فعالیت آن‌ها محدودشده است.

جعفری گفت: یک هزار و ۳۵۳ نفر شاغل دارای علائم نیز در واحدهای کاری شناسایی و از ادامه کار آن‌ها جلوگیری و به مراکز بهداشتی درمانی ارجاع شده‌اند.

وی با اشاره به شناسایی ۳۲ مورد از شاغلان مبتلابه بیماری کووید ۱۹ در محیط‌های کاری عنوان کرد: آموزش‌های موردنیاز به اطرافیان این افراد ارائه و نمونه‌گیری از همکاران آن‌ها گرفته‌شده است.

۲۰ هزار بازرسی بهداشتی از مشاغل مختلف در قم

جعفری، نظارت‌ها و بازرسی‌های بهداشت محیط مرکز بهداشت قم را مورداشاره قرار داد و گفت: هشت هزار و ۹۳۱ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی فعال و همچنین ۱۰ هزار و ۹۲۴ مورد نظارت از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی غیرفعال به دلیل کرونا انجام‌شده است.

وی از صدور ۱۰ اخطاریه برای صنوف متخلف خبر داد و گفت: ۱۹۰ نفر از داوطلبان بسیجی برای آموزش عموم اصناف، ۱۰۰ نفر از بسیجیان محلات و مساجد و ۵۰ نفر از داوطلبان متقاضی برقراری موکب سلامت آموزش‌های بهداشتی و درمانی را سپری کرده‌اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

کد خبر 496519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار