سازمان هواپیمایی کشور با اعلام محدود شدن سفرهای هوایی از غربالگیری مسافران خبر داد. افراد مشکوک اجازه پرواز نخواهند داشت.

سفر هوايي

به گزارش همشهری آنلاین، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری یک روز بعد از تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر محدود شدن سفرهای هوایی و ریلی، گفت: محدودیت‌های پروازی در مسیرهای غیرضرور متناسب با درخواست استانداران و تایید مقام‌های ذیربط اعمال می‌شود.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ، مرتضی دهقان اظهار داشت: با توجه به توصیه‌های انجام شده مبنی بر کاهش سفرها و اعمال محدودیت در ترددها به منظور توقف چرخه انتشار ویروس کرونا و کاهش بیماری‌های ناشی از آن، به اطلاع مسافران بخش هوایی می‌رساند از انجام سفرهای غیرضرور خودداری و مسافرت‌های خود را به حداقل کاهش دهند.

وی افزود: به منظور کاهش شیوع بیماری و جلوگیری از انتقال آن به سایرین، در فرودگاه‌ها، تست‌های غربالگری انجام و از ادامه سفر مسافران مشکوک به بیماری ممانعت می‌شود.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از مسافرین خواست که در حین سفر و حضور در فرودگاه و هواپیما، از ماسک استفاده و توصیه های بهداشتی رعایت شود.

دهقان یادآور شد: فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی ملزم به انجام توصیه های بهداشتی در ضدعفونی کردن اماکن عمومی از جمله ترمینال ها و هواپیماها هستند و بر اساس مقررات ابلاغی، اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی یادآور شد: با توجه به این که انجام پرواز، علاوه بر جابجایی مسافران نقش پشتیبانی را در تامین اقلام ضروری و فوری ایفا می کند، از این رو به دلیل نیاز مراکز استان‌ها پروازها برقرار بوده و در مسیرهای غیرضرور با توجه به درخواست استانداران و تایید مقامهای ذیربط، محدودیت های لازم اعمال می شود.

کد خبر 495963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار