رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد در نامه ای از محمدعلی طالبی استاندار، توقف فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی، اداره ها و بانک‌ها را تا ۱۵ فروردین ماه خواستار شد و گفت: در حمایت از سلامت مردم نسبت به تعطیلی ۳۸ هزار واحد صنفی اقدام شد.

تعطیل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا حسنی در این نامه نوشت: این تشکل در حمایت از مصوبه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد پیشگیری و مقابه با بیماری کرونا در استان مبنی بر تعطیلی صنوف غیرضروری همکاری فعالی با دولتمردان دارد.

این مسئول تاکید کرد: این موضوع سبب بروز خسارت مادی بسیاری به این واحدها شد و با توجه به شیوع کرونا در استان، نسبت به تعطیلی دستگاه های اجرایی، اداره‌ها و بانک‌ها همانند واحدهای صنفی دستور داده شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این اتاق، وی از استاندار یزد که مسئولیت ستاد مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا را در استان دارد تاکید کرد: قطعا این تصمیم باعث دلگرمی کسبه و اصناف در حمایت از فعالیت اقتصادی آنها نظیر عدم واخواست چک های برگشتی است.  

تا ساعت ۱۴، دوشنبه هفته جاری ۷۷۶ نفر در استان یزد به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۷۶ نفر فوت کردند.

با شیوع ویروس کرونا در یزد تمامی واحدهای صنفی غیرضروری استان قبل سال نو تعطیل شد که تعطیلی این واحدها تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

همچنین چهارم فروردین مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد بیان کرد: تعطیلی اداره‌ها و بانک‌های دولتی در استان نیازمند تصمیم ملی است و نظر مثبت مسئولان بارها در این مورد به مراجع مربوط اعلام شد.

علی صالحی افزود: نظر مثبت مدیریت ارشد استان از طریق مجاری قانونی نیز به دستگاه های ذیصلاح اعلام شد.

 وی اضافه کرد: مردم یزد باید درک کنند که اختیار قانونی این موضوع صرفا در اختیار ستاد ملی است نه استان و در صورت موافقت نشدن با این درخواست مبنی بر تعطیلی کامل نهادهای دولتی، پیشنهادهایی برای کاهش فعالیت و نوبتی شدن اداره‌ها و مرخصی کارمندان وجود دارد که پس از اتخاذ تصمیم، اطلاع‌رسانی می شود.

کد خبر 495329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار