افزایش قیمت جهانی طلا و بالا رفتن نرخ ارز در ایران باعث شد بسیاری از واحدهای تولیدی این صنف تعطیل شوند.

طلا

به گزارش همشهری آنلاین، محمد کشتی‌آرای نایب رئسی اتحادیه طلا و جواهر کشور گفت: افزایش قیمت جهانی طلا و بالا رفتن نرخ ارز در کشور باعث شد بسیاری از واحدهای تولیدی این صنف تعطیل شوند که متاسفانه باید بگویم این میزان از تعطیلی تاکنون بی‌سابقه بوده است.

محمد کشتی‌آرای، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با اقتصاد۲۴ درباره چالش‌های بازار طلا در سال ۹۸ گفت: ماه‌های پایانی سال ۹۸ با افزایش قیمت جهانی طلا و همچنین قیمت ارز، شاهد گران شدن طلا در کشور بودیم که همین خود دلیلی برای رکود در این بازار باشد، یعنی هم خرید و هم فروش به‌صورت چشمگیری کم شد.

وی افزود: افزایش قیمت جهانی طلا و بالا رفتن نرخ ارز در کشور باعث شد بسیاری از واحدهای تولیدی این صنف تعطیل شوند که متاسفانه باید بگویم این میزان از تعطیلی تاکنون بی‌سابقه بوده است.

کشتی‌آرای با بیان اینکه کشور در شرایط عادی نیست اضافه کرد: همه خبر از رکورد اقتصادی در کشور داریم و طبیعی است که باید منتظر بود و دید سیاست‌های اقتصادی دولت در سال ۹۹ به چه صورتی وضع و اجرا خواهد شد. از طرفی ویروس کرونا هم فعلاً مهمان ایران است و باید منتظر ریشه‌کن‌ شدن یا حداقل کنترل آن بود تا ان‌شاالله بازار و اقتصاد به حالت پیش از کرونا که تا حدی خرید و فروش داشت، برگردد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: هفته‌هاست که ارزش سهام در کشورها کاهش پیدا کرده و رشد اقتصادی در دنیا منفی شده است که این مسئله تحت تاثیر ویروس همه‌گیر کرونا بوده است. به تبع همین اتفاق، اقتصاد ایران به‌طور جدی آسیب دیده و تنها باید آرزو کنیم که این ویروس از بین برود تا پس از آن به بهبود شرایط اقتصادی امیدوار بود.

کد خبر 495298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =