استاندار لرستان گفت: رقم مبتلایان به ویروس کرونا در استان نسبت به جمعیت بیشتر از حد انتظار است. لذا تمام توان خود را برای مبارزه با این بیماری و حفظ سلامت مردم به کار گرفته‌ایم.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیدموسی خادمی در جلسه ستاد مدیریت مقابله با کرونا افزود: فعالیت‌های انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان مطابق با سیاست‌های ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا بوده و تاکنون به خوبی انجام گرفته است.

وی افزود: عملیات غربالگری در استان به درستی اجرا شده و در همین راستا طرحی از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان با مضمون انجام غربالگری توسط پزشکان داوطلب ارائه شد که به انجام این طرح کمک خواهد کرد. همچنین بر اساس آمارهای دریافتی حجم مسافرت به استان نسبت به گذشته بسیار کمتر شده که بیانگر توجه هموطنان به هشدارها و جدی گرفتن کرونا است.

استاندار لرستان ضمن تاکید بر رقم بالای مبتلایان در استان نسبت به جمعیت افزود: مجموعه دولت با تمام توان برای حفظ سلامت مردم می‌کوشد و امکانات در مراکز درمانی برای مقابله با این بیماری در حد مطلوب است اما مردم توجه داشته باشند که به منظور پیشگیری از شیوع بیماری، حداقل تا ۱۵ فروردین از هرگونه حضور در تجمعات و تردد غیرضروری پرهیز کنند.

 خادمی در خصوص نحوه ارائه آمار مبتلایان گفت: این امر بر اساس پروتکل تعریف شده از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجام تست تشخیص بیماری انجام می‌شود و آمار کنونی استان کاملا صحیح است.

 وی تاکید کرد: البته ممکن است افرادی در سطح جامعه به این ویروس مبتلا بوده و  از این موضوع بی‌اطلاع باشند بنابراین از شهروندان تقاضا می‌شود ضمن همکاری با دانشگاه علوم پزشکی، وضعیت خود را در سامانه غربالگری دولت ثبت کنند.

لرستان  حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که تا پنجم فروردین ماه ابتلای ۵۴۱ شهروند آن به  کرونا و مرگ ۳۵ نفر از این تعداد تایید شده است.

کد خبر 495271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =