رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سیل روزهای اخیر به هر حال آسیب‌های زیادی به همراه داشت که ٨١٠ هکتار باغ‌های مرکبات و زیتون در شهرستان جم بر اثر تگرگ آسیب دید و تقریبا ٣۵١ میلیارد ریال خسارات باغات جم برآورد شده است.

سیل

به گزارش همشهری آنلاین، محمدتقی منوچهری در گفت وگو با ایسنا افزود: ٨١٣ هکتار زراعتِ گندم و جو دیم به ارزش حدود ٧ میلیارد ریال بر اثر آسیب دیده‌اند و در حوزه دام و طیور هم ١۶٠ دام سبک، ٢۵٠ قطعه مرغ بومی و ١٠ تن علوفه به شکل صددرصد خسارت دید که حدود ٣.۵ میلیارد ریال ارزش داشته است. در مجموع ۳۶۳ میلیارد ریال به مزارع و باغ‌های ما در جنوب استان بوشهر خسارت وارد شده است.

وی ادامه داد: توصیه ما به باغدارانی که در شهرستان جم خسارت دیده‌اند این است که حتما عملیات تغذیه و آبیاری را به صورت مرتب و منظم انجام بدهند تا رشد مجدد تسریع شود.

این مسئول تاکید کرد: اقدامات بسیاری صورت گرفته است، اما حتما باید محصولات کشاورزی بیمه شوند چون در حال حاضر تنها حامی و کمک‌رسان بخش کشاورزی در موارد خطر بیمه است و هیچ محل دیگری وجود ندارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار کرد: تاثیر دیگر سیل بر روی ملخ‌ها است که در این مقطع به ما کمک کرد و باعث شد در ارتفاعاتی که ملخ‌ها تخم‌ریزی کرده‌اند، خاک شسته شود و این تخم‌ها از زیر زمین به روی خاک بیایند و آفتاب بخورد و دیگر موجودات زنده از آن تغدیه کنند. این فرآیند باعث از بین رفتن ملخ‌ها می‌شود.

کد خبر 495264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =