مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: تردد در جاده‌های استان طی چهار روز نخست نوروز امسال نسبت به مدت مشابه نوروز سال گذشته ۵۰ درصد شامل حدود یک میلیون تردد کاهش داشته که علت اصلی آن، شیوع بیماری کرونا بوده‌است.

جاده

به گزارش همشهری آنلاین ارسلان شکری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که طی نوروز سال گذشته حدود ۲ میلیون تردد در جاده های آذربایجان غربی ثبت شده بود، این رقم در مدت مشابه نوروز امسال به نزدیک یک میلیون تردد رسید.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت تردد از مبادی ورودی و خروجی آذربایجان غربی به ۴۰ درصد سال گذشته رسیده که امیدواریم این روند کاهشی با توجه به شیوع بیماری کرونا تداوم یابد.

وی بیان کرد: ساعات ۱۷ تا ۱۸ و ۱۸ تا ۱۹ ساعات اوج تردد در محورهای ارتباطی آذربایجان‌غربی طی نوروز امسال به شمار می‌روند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اذربایجان‌غربی ادامه داد: متوسط سرعت ثبت‌شده توسط سامانه‌های هوشمند حمل و نقل جاده ای مرکز مدیریت راه‌های استان ۷۷ کیلومتر بوده که سرعت مناسبی است.

شکری گفت: ۱۰ درصد ترددها طی این مدت در جاده‌های آذربایجان‌غربی مربوط به وسایل نقلیه سنگین و هشت درصد از مجموع ترددها نیز دارای تخلف سرعت غیرمجاز بود.

به گزارش ایرنا، طی نوروز بیشترین میزان تردد در جاده های آذربایجان غربی و کشور ثبت می شد که امسال با توجه به شیوع کرونا، این ترددها بسیار کمتر شده است.

مسوولان نیز کاهش تردد را در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا به مردم توصیه می‌کنند.

کد خبر 495261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =