قیمت هر بشکه نفت برنت امروز پنجم فروردین ماه برای تحویل در ماه می‌ با ۶۲ سنت معادل ۲.۳ درصد افزایش به ۲۷ دلار و ۶۵ سنت رسید.

نفت

به گزارش همشهری آنلاین باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز اعلام کرد، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز برای تحویل در ماه می‌ با ۶۲ سنت معادل ۲.۳ درصد افزایش به ۲۷ دلار و ۶۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۷۶ سنت معادل ۳.۳ درصد رشد به ۲۴ دلار و ۱۲ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی اوایل امروز بیش از یک دلار افزایش یافته بود، اما بعدا این افزایش تعدیل شد.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: به دلیل تضعیف ارزش دلار در نتیجه اقدامات بی‌سابقه فدرال رزرو، قیمت نفت در حال ترمیم نسبی است... نوسان قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا همچنان بالا خواهد بود و اگر افزایش قیمت‌ها به یکباره متوقف شود تجار نباید غافلگیر شوند.

فدرال رزرو آمریکا روز دوشنبه برنامه‌های اضطراری جدیدی را برای پشتیبانی از اقتصاد آسیب‌دیده آمریکا به اجرا گذاشت که به گفته اقتصاددانان برای کند کردن تأثیرات ویروس کرونا ضروری به نظر می‌رسد.

در عین حال بسته محرک اقتصادی ۲ تریلیون دلاری مقابله با آثار کرونا روز دوشنبه همچنان در سنای آمریکا مورد بحث قرار گرفت و قانونگذاران در مورد بندهای مختلف آن اظهارنظر کردند. احتمال نهایی شدن این بسته مالی موجب کاهش ارزش دلار آمریکا شده، زیرا تزریق این بسته مالی می‌تواند موجب افزایش عرضه پول در اقتصاد آمریکا شود. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز شاهد افت نیم درصدی بود. کاهش ارزش دلار موجب بالا رفتن قیمت کالاهای قیمت‌گذاری شده با این ارز از جمله نفت خام می‌شود.

با این حال، چشم انداز کلی بازار نفت همچنان کاهشی است، زیرا محدودیت سفر و فعالیت‌های تجاری به دلیل ترس از شیوع از کرونا همچنان در بسیاری از کشورهای جهان برقرار است.

کد خبر 495148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار