سرپرست فرمانداری درمیان از تعطیلی کارخانه سیمان باقران و اختصاص تجهیزات بهداشتی و پزشکی برای رسیدگی به بیماران کرونایی در این شهرستان خبر داد.

شهر کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین، حسینعلی بخشی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیشگیری از کرونا در شهرستان درمیان، اظهار کرد: کارخانه سیمان باقران باتوجه به تعداد پرسنل زیاد و تردد زیاد کامیون‌های حمل مواد معدنی و صادرات سیمان در پی شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

وی افزود: تعطیلی روز بازارها، اطلاع‌رسانی و تهیه و توزیع برشورهای آگاهی‌دهنده، اعلام نکات کاربردی از طریق بلندگوهای مساجد، حسینیه‌ها و ماشین‌های سیار، ضدعفونی کردن معابر و فضاهای عمومی و تعطیلی نمازهای جماعت و نماز جمعه، از دیگر اقدامات بوده است.

سرپرست فرمانداری درمیان، خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین بخشی که در بیمارستان اسدیه برای بیماران دیالیزی پیش‌بینی شده بود، برای بستری بیماران و قرنطینه بیماران کرونایی آماده شد.

بخشی خاطرنشان کرد: تشدید نظارت‌ها بر رعایت نکات بهداشتی توسط فروشگاه‌های مواد غذایی، نانوایی‌ها و سایر صنوف، آمادگی کامل مرکز اورژانس شهرستان برای رسیدگی به وضعیت بیمارانی که با مراجعه به اورژانس علائم مشکوک دارند، از دیگر اقدامات بوده‌است.

وی از راهنمایی افرادی که به صورت تلفنی با اورژانس تماس می‌گیرند خبر داد و یادآور شد: در صورت لزوم آمبولانس با تجهیزات کامل برای اطمینان و غربالگری افراد اعرام می‌شود و همچنین یک دستگاه آمبولانس مخصوص انتقال و اعزام بیماران مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا تخصیص یافته است.

کد خبر 494913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =