مردم فرانسه سه‌شنبه ۲۷ اسفند، برای مدت دست کم دو هفته به حصر خانگی رفته‌اند. تخلف از این قانون جرایم سختی را در پی دارد.

فرانسه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون که روز جمعه برای بررسی احتمال تمدید دوره قرنطینه در نشست شورای دفاع ملی شرکت کرده بود گفت که این دوره «فعلا» نه تنها تمدید نمی‌شود، بلکه دولت محدودیت‌های سختگیرانه‌تری برای رفت و آمد و حضور در فضای همگانی پیش‌بینی کرده است.

بنا بر آمار رسمی تا عصر روز شنبه ۲۱ مارس، ۱۲ هزار و ۶۱۲ نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده و ۴۵۰ تن نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

  • جریمه نقض قرنطینه

دولت فرانسه از ابتدای اجرای طرح قرنطینه در ظهر روز سه‌شنبه، برای هر مورد نقض مقررات و محدودیت رفت و آمد ۳۸ یورو جریمه تعیین و اعمال کرده بود. این مبلغ بی‌درنگ به ۱۳۵ یورو افزایش یافت و آن گونه که کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه گفته است، ممکن است به ۳۷۵ یورو هم برسد. کاستنر روز سه‌شنبه در توییتر خود نوشت که مأموران پلیس و ژاندارمری این کشور تاکنون نزدیک به ۴۰ هزار مورد جریمه برای نقض مقررات قرنطینه صادر کرده‌اند.

تنها چند مورد استثنا برای مقررات قرنطینه و امکان خروج موجه از خانه اعلام شده است. بر اساس دستورالعمل دولت فرانسه، افرادی که به دلایل موجه می‌خواهند از خانه بیرون بروند، باید فرم ویژه‌ای را پر کنند. در این فرم موارد زیر به عنوان استثنا برای قرنطینه پیشنهاد شده که فرد باید یکی از آنها را علامت بزند:

۱. جابجایی میان منزل و محل کار در صورتی که دورکاری امکان‌پذیر نباشد یا جابجایی شغلی در صورتی که قابل به تعویق انداختن نباشد.

۲. جابجایی برای خرید مایحتاج اولیه در فروشگاه‌های مجاز که دولت فهرست آنها را منتشر کرده است.

۳. جابجایی به دلایل پزشکی؛ جابجایی به دلایل خانوادگی مهم، برای کمک به افراد آسیب‌پذیر یا نگهداری کودک.

۴. جابجایی کوتاه در محدود اطراف منزل برای فعالیت بدنی فردی یا به گردش بردن حیوان خانگی، به استثنای هر گونه فعالیت ورزشی دسته‌جمعی.

در فرانسه هر کسی که قصد داشته باشد به دلایل پیش‌گفته در دوران قرنطینه از منزل خارج شود، باید پس از علامت زدن یکی از این موارد در اظهارنامه دولتی، آن را امضا کرده و تاریخ بزند. فرد در هنگام حضور در خارج از منزل اگر با مأموران پلیس یا ژاندارمری مواجه شد، می‌تواند این برگه را به عنوان مجوز نشان بدهد.

برای مشاغلی که در آنها دورکاری امکان‌پذیر نیست، مجوز خروج باید به امضای کارفرمای فرد برسد.

کد خبر 494540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =