پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
۰ نفر

 فرماندار سلسله گفت: با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و شبکه بهداشت و درمان شهرستان، نقاهتگاه بیماران کرونایی در سلسله ایجاد شد.

نقاهتگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، شریف خسروی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که بیشتر خانواده‌های بیماران کرونایی با آن درگیر هستند، مراقبت از بیماران در دوران نقاهت در منزل است که می‌تواند مجددا منجر به انتقال بیماری و درگیری مجدد خانواده با چرخه انتقال شود.

وی افزود: در این زمینه با همکاری ناحیه مقاومت بسیج و شبکه بهداشت و درمان شهرستان، نقاهتگاهی برای نگهداری بیماران کرونایی پس از ترخیص از بیمارستان در نظر گرفته شد تا چنانچه بیماری به هر دلیلی شرایط نگهداری در منزل را ندارد در این نقاهتگاه تا بهبودی کامل نگهداری شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز گفت: تا کنون ۴۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شده و تحت درمان هستند که در سلسله ۱۱۰ نفر، خرم آباد ۹۵ نفر، بروجرد ۵۰ نفر، دلفان ۵۰ نفر، دورود ۳۶ نفر، ازنا ۲۰ نفر، کوهدشت ۸ نفر، الیگودرز ۹ نفر، چگنی ۷ نفر، پلدختر ۹ نفر، رومشکان ۴ نفر و سپید دشت ۲ نفر بوده‌اند.

محمد رضا نیکبخت افزود:  هم‌اکنون ۱۰۵ نفر در بیمارستان بستری هستند که تاکنون ۵۰ نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و ۲۱۵ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند.

کد خبر 494026

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار لرستان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha