جمعی از ماهی‌فروشان ساحل‌نشین گلستان در شهرستان بندرترکمن برای کمک به مهار بیماری کرونا داوطلبانه غرفه‌های خود در بازار ماهی این شهر را تعطیل کردند.

بازار ماهی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علی دهقان یکی از غرفه‌داران بازارچه ماهی بندرترکمن  گفت: روزهای پایانی سال استقبال مردم برای خرید ماهی به شدت افزایش می‌کند و خریدارانی از دیگر شهرهای استان و حتی مازندران برای تهیه ماهی به بندرترکمن مراجعه می‌کنند، اما با این وجود تصمیم گرفتیم برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی مردم، بازار را تعطیل کنیم.

وی گفت : چشم امید صیادان شرکت‌های پره، دلالان، غرفه داران، رانندگان و خانواده‌های آن‌ها برای کسب درآمد به روزهای پایان سال با فروش بیشتر ماهی است، اما در روزهای که شیوع کرونا، سلامت مردم را تهدید می‌کند از سهم درآمد خود از فروش ماهی گذشتیم و سلامت مردم را ترجیح دادیم.

وی بیان کرد: بسیاری از فعالان صنف ماهی بدهی و معوقات بانکی دارند، اما نیازهای مالی و بدهی های بانکی باعث نشد تا سلامت خود و مردم را به خطر بیندازیم، زیرا تجمع زیاد مردم در این بازار احتمال شیوع کرونا را افزایش می‌دهد.

بازار ماهی  فروشان بندرترکمن بیش از ۴۰ غرفه دارد و تاکنون ۹۲ نفر در گلستان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

کد خبر 493969

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha