رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: از آغاز شیوع بیماری کرونا حدود ۹۰۰ بیمار مشکوک در بیمارستان‌های استان بستری و با اقدامات انجام گرفته بخش بزرگی از این افراد ترخیص شدند.  اکنون بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ بیمار بستری هستند.

زرتشتیان/ کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا،  پرویز قزلباش افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته با افزوده شدن ۲۰ نفر دیگر، مجموع بیماران تست مثبت آزمایشگاهی کرونایی زنجان به ۲۶۱ نفر رسید و موارد فوتی نیز ۱۶ نفر بوده است.

این مسؤول ادامه داد: برای بستری و درمان بیماران کرونایی بیمارستان ولی‌عصر (عج) با  بیش از ۴۰۰ تخت آماده‌سازی شد که با توجه به وضعیت کنونی هنوز ظرفیت تخت‌ها ی پیش‌بینی شده پر نشده است که در این میان بیماران با علائم خفیف به نقاهتگاه منتقل می‌شوند.

وی اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته و در صورت کمبود تخت برای بستری بیماران مشکوک به کرونا از ظرفیت بیمارستان‌های تامین اجتماعی، بهمن و ارتش نیز استفاده خواهد شد تا دغدغه‌های کمتری وجود داشته باشد.

رییس کمیته پیشگیری و کنترل بیماری ویروس کرونا در استان زنجان ادامه داد: طبق پیش بینی انجام گرفته و با توجه به وضعیت فعلی و عدم توجه کافی شهروندان زنجانی به نکات و توصیه‌ای متخصصان امر، بیشترین اوج بیماری و شمار بستری‌ها طی هفته‌های دوم و سوم فروردین سال ۹۹ رخ خواهد داد که تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی اضافه کرد: پایش ها نشان می دهد بیشترین نسبت بیمار در شهرستان های طارم، زنجان و ماهنشان وجود دارد که این مساله در طارم و افزایش آمارها به دلیل نزدیکی و تعاملات با استان گیلان بوده است. علاوه بر آن، خرمدره هم به توجه جدی نیاز دارد که در مجموع می توان گفت هی‌جا امن نیست و در همه جا باید مراقبت‌های لازم را انجام داد.

کد خبر 493947

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار زنجان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha