مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
۰ نفر

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ری گفت: طرح ملی پایش و غربالگری کووید ۱۹ در مبادی خروجی تهران - قم با هدف شناسایی موارد مشکوک به ویروس کرونا در حال انجام است.

ورودی شهرستان ری

به گزارش همشهری آنلاین، احمد احمدی چهارشنبه ۲۸ اسفند در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پست‌های تشخیص با بهره‌مندی از ۲۰ نیروی عملیاتی هلال احمر برای طرح غربالگری ویروس کرونا در مبادی ورودی و خروجی این شهرستان با همکاری نیروی انتظامی دانشگاه علوم پزشکی و اداره راهداری دایر شده است.

وی خاطرنشان کرد: تست غربالگری در مبادی ورودی شهرها با برپایی چادرهای سلامت، تست تب‌سنجی و کنترل ویروس کرونا از تمامی مسافرانی که از شهرهای دیگر به این شهرستان سفر می‌کنند در حال اجراست.  

احمدی بیان کرد: ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی در دستور کار جمعیت هلال احمر این شهرستان قرار گرفته که توسط داوطلبان این جمعیت و با همکاری آتشنشانی و شهرداری‌ها انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم در خانه ماندن مردم برای مقابله با ویروس کرونا گفت: پویش ملی در خانه بمانیم توسط جمعیت هلال احمر در فضای مجازی و مراجعه چهره به چهره درب منازل توسط داوطلبان جمعیت را در دستور کار داریم که امیدواریم مردم از تردد و حضور در اماکن شلوغ خودداری کنند.

هلال احمر شهرستان ری در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۰ عضو در بخش جوانان دارد که دوره‌های مقدماتی و پیشرفته امداد و نجات را زیر نظر استادان برجسته کشور گذرانده‌اند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار و ۱۳۵ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۷۱۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند. معاون وزیر بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و هزار و ۱۳۵ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۵ هزار و ۷۱۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کد خبر 493808

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha