محمدحسین قربانی تاکید کرد: مردم فضای گیلان را نباید عادی تلقی کرده و بی‌محابا در اماکن عمومی آن تردد کنند. اگرچه نمودارها و آمارهای اخیر از تثبیت تقریبی آمار بیماران ورودی به بیمارستان‌ها حکایت دارد، به عقیده بنده وضعیت گیلان مانند آرامش قبل از طوفان است.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان با بیان اینکه آمار بیماران بستری در بیمارستان‌های استان شامل مراکز دولتی و خصوصی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون از مرز ۶ هزار و ۵۰۰ نفر فراتر رفته است عنوان کرد: هر گونه سبک شمردن شرایط و شکستن پویش در خانه بمانیم توسط مردم، بدون شک وضعیت گیلان را وخیم‌تر می‌کند.

قربانی تلاش کادر بهداشت و درمان گیلان برای رسیدگی و درمان بیماران کرونایی را قابل تقدیر خواند و تصریح کرد: اگر این همراهی‌ها افزایش یابد می‌توان امیدوار بود در ۱۰ روز اول فروردین شاهد روند نزولی این بیماری در استان باشیم در غیر این صورت به گفته معاون وزیر بهداشت بحران کنونی تا خرداد ادامه پیدا می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مردم و تمام آحاد ملت را در حقیقت سربازان خط مقدم مقابله با ویروس کرونا تلقی کرد و گفت: ما در گیلان با تمهیداتی که اتخاذ کردیم و به کمک اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا از شرایط بسیار سختی عبور کردیمع اما وضعیت استان در صورت عدم همکاری مردم شکننده است.

وی تعطیلی هر گونه خرید نوروزی، حضور در بازارها و خیابان‌ها، و تجمع غیرضروری در بانک‌ها را خواستار شد و با اشاره به اینکه امروز مردم تکلیف بسیار سختی بر دوش دارند اظهار کرد: از ابتدای قبول این مسئولیت تا به امروز از تمام ظرفیت‌های استانی و ملی برای کمک به استان گیلان و نجات جان بیماران استفاده کردم.

نماینده مردم آستانه‌ اشرفیه در مجلس حل و فصل مشکل نبود ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در استان گیلان را که در اوایل شیوع بیماری کرونا مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرد مورد توجه قرار داد و گفت: در همین‌جا لازم است از تلاش‌های مضاعف و کمک‌های بسیار مؤثر سپاه و بسیج نهایت قدردانی را داشته باشم.

نماینده وزیر بهداشت در گیلان به حداقل رساندن میزان ترددها را در داخل استان و ورودی‌های آن لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: در راستای افزایش نظارت بر ترددها در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی توافقاتی با استانداران استان‌های هم‌جوار گیلان با هدف کنترل مبادی ورودی آن انجام شده است.

کد خبر 493748

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار گیلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha