چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
۰ نفر

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی لرستان از پلمب ۲۶ واحد خبازی متخلف در استان خبر داد.

پلمب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حجت بیرانوند اظهار کرد: در لرستان ۲۰۰۰ نانوایی در مناطق شهری و روستایی داریم که عمده این نانوایی‌ها نان لواش تولید می‌کنند.

وی با بیان این‌که حوزه فعالیت نانوایی‌ها به دستگاه‌های مختلف استان مرتبط است، گفت: هر دستگاهی در این راستا تکلیف خاص خود را دارد که عمده وظایف شرکت غله استان تأمین آرد واحدهای خبازی است.

بیرانوند اضافه کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس یک سری کارها را قبل از مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا ویروس انجام دادیم. اطلاعیه‌ای به تمام واحدهای خبازی استان مبنی بر رعایت الزامات بهداشتی که در خبازی که باید در مقابل ویروس انجام شود ابلاغ کردیم.

مدیر کل غله و بازرگانی لرستان از ارزیابی بهداشتی خبازی‌های استان خبر داد و اضافه کرد: تیم‌های ارزیاب بهداشتی برای این مهم ایجاد کردیم و از ظرفیت حوزه بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و صمت لرستان در برخی روزها بهره بردیم.

بیرانوند عنوان کرد: شرکت غله نیز بلافاصله سهمیه آرد خبازی متخلف را قطع می‌کند تا زمانی که این واحد خبازی با تأییدیه بهداشت دوباره آغاز به کار کند.

وی گفت: برای واحدهایی که الزامات بهداشتی را رعایت می‌کنند اهرم‌های تشویقی لحاظ می‌کنیم. هنگامی‌که سهمیه نانوایی متخلف را قطع می‌کنیم به سهمیه خبازی مورد تشویق اضافه می‌کنیم.

بیرانوند عنوان کرد: چنانچه خبازی فک پلمب کند اتاق اصناف از طریق دستگاه قضایی با خبازی متخلف برخورد می‌کند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی لرستان با بیان اینکه ۱۶۷۶ مورد بازرسی از نانوایی‌های استان انجام شده است گفت: در این بازرسی‌ها ۲۶ واحد به علت عدم رعایت الزامات بهداشتی پلمب و ۴۹ واحد خبازی مشمول تشویق شدند. همچنین، سهمیه ۷۹ خبازی به دلیل تخلفات مختلف نظیر کم‌فروشی و عدم رعایت بهداشت مسدود شده است.

وی گفت: پس از این بازدیدها ۱۱۷ واحد خبازی متخلف شناسایی و پرونده آن‌ها به تعزیرات حکومتی تحویل داده شده است.

کد خبر 493729

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha