چهارشنبه سوری امسال تاکیدات فراوان در خصوص کرونا نه تنها توسط عده‌ای محدود رعایت نشد بلکه تعدادی کشته و رقم قابل ملاحظه‌ای مصدوم به جای گذاشت.

چهارشنبه سوری

به گزارش همشهری آنلاین سخنگوی سازمان اورژانس از کشته شدن ۲ تن و مصدومیت ۲۵۸ تن تا ساعت ۲۱ سه‌شنبه شب خبر داد.

، مجتبی خالدی، به ارائه گزارش حوادث چهارشنبه آخر سال تا ساعت ۲۱:۱۵ پرداخت و گفت: کل مصدومین ۲۵۸ نفر بوده که ۲۱۶ مرد و ۴۲ زن هستند.

وی با اشاره به درمان و ترخیص ۱۵۴ نفر از مصدومان، افزود: نقص عضو ۱۸ نفر و آسیب به چشم ۶۳ نفر بوده است.

خالدی به دو مورد فوتی اشاره کرد و گفت: تا کنون دو مرد ۲۳ ساله و ۲۰ ساله در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: بیشترین مصدومان مربوط به استان‌های تهران با ۵۶، آذربایجان شرقی با ۲۵ و کرمانشاه با ۲۱ نفر بوده است.

  • شمار مصدومان چهارشنبه آخرسال در کردستان به ۳۵ نفر رسید

مدیر اورژانس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مصدوم شدن ۳۵ نفر به دلیل حوادث ناشی از آتش بازی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

مصطفی فرامرزی اظهار داشت: متاسفانه علیرغم تمامی هشدارهای صورت گرفته ولی امشب باز هم شاهد حوادث تلخی در جریان برگزاری مراسم های مرتبط با چهارشنبه آخر سال در استان کردستان بودیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و توصیه به مردم برای خارج نشدن از منزل، یادآور شد: علی‌رغم تمامی هشدارهای صورت گرفته متاسفانه حوادث تلخی در سراسر استان کردستان روی داد و منجر به مصدوم شدن افراد متعددی شد.

مدیر اورژانس و حوادث علوم پزشکی کردستان گفت: تا این لحظه ۳۵ نفر در شهرستان‌های مختلف استان کردستان به دلیل حوادث ناشی از چهارشنبه آخرسال مصدوم شده و راهی مراکز بهداشتی و درمانی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ نفر از این افراد هم اکنون در بیمارستان‌های سطح استان بستری شده‌اند، افزود: برخی افراد به صورت سرپایی درمان و ترخیص شده‌اند.

فرامرزی بیشترین آمار مربوط به حوادث چهارشنبه آخر سال را از آن شهرستان سنندج عنوان کرد و افزود: بعد از سنندج شهرستان‌های قروه و مریوان دارای بیشترین میزان مصدوم چهارشنبه آخر سال هستند.

  • ۴ نفر هنگام ساخت مواد محترقه در گرمسار مصدوم شدند

رئیس آتش‌نشانی گرمسار با اشاره به وقوع حادثه انفجار در روستای ریکان گفت: چهار نفر هنگام ساخت مواد محترقه مصدوم شدند.

عباس قندالی ، ضمن بیان اینکه یک مورد حادثه انفجار در خانه متروکه در روستای ریکان از توابع شهرستان گرمسار رخ‌داده است، اظهار داشت: چهار پسر نوجوان هنگام ساخت نارنجک دستی دچار حادثه شدند.

وی با اشاره به اینکه این حادثه خسارت مالی چندانی بر جای نگذاشت، افزود: مصدومان این حادثه به بیمارستان معتمدی گرمسار منتقل شدند.

کد خبر 493605

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha