۱۸۰ نفر اعضاء هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهوز طی نامه با استاندار خوزستان خواهان جلوگیری و ممنوعیت از سفر به این استان در تعطیلات نوروزی شدند.  

دانشگاه شهید چمران اهوز

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، ۱۸۰ نفر عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهوز با ارسال یک نامه با استاندار خواهان جلوگیری از سفر هموطنان به استان خوزستان در زمان تعطیلات نوروزی شدند.

متن نامه به شرح زیر است: 

باسمه تعالی

جناب آقای دکتر شریعتی

استاندار محترم خوزستان

با سلام و آرزوی تندرستی

همان طورکه می‌دانیم، بحران حاصل از شیوع ویروس کرونا در کشور، چنان عمیق است که آثار متعدّد روانی، اجتماعی و اقتصادی آن در سال جدید نیز گریبان‌گیر کشور خواهد بود؛ هرچند که تلاش‌های شبانه‌روزی همۀ کسانی که در این مدّت برای کنترل و درمان این بیماری فداکاری کرده‌اند، شایان تقدیر است و در یادها می‌ماند.  

از آنجا که شیوع ویروس کرونا در تمامی استان‌های کشور، موجب نگرانی آحاد مردم شده، از جناب عالی انتظار داریم که برای کاهش احتمال به مخاطره افتادن سلامت جسمی و امنیت روانی شهروندان خوزستانی، همچنین پاسخگویی به بخشی از خواسته‌های مردم و مصون نگه داشتن این استان از غیرقابل کنترل شدن بحران پیش رو و کمبودهای درمانی، با تصمیمی راهبردی، نسبت به ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به استان خوزستان، عدم ارائۀ خدمات به آنان و نیز سایر اقدامات مترتّب بر تصمیم اخذ شده، به سرعت و با درایت، اقدام نمایید.  

ما امضاء کنندگان این درخواست به عنوان اعضاء هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز، مصرّانه از جناب عالی می‌خواهیم که با ابلاغ موافقت خویش با این درخواست و اعلام آن به تمامی دستگاه‌های تابع در مدیریت این بحران، موجب دلگرمی شهروندان استان خوزستان را فراهم آورید. به علاوه، برخی از اقدامات عملی زیر تاثیرگذار خواهد بود: 

ستاد بحران استان، متناسب با وضعیت پیش آمده، برنامه‌های ویژه‌ای را مدنظر داشته باشد و به جز متخصصان و کارشناسان مورد تایید وزارت بهداشت، از دخالت گروه‌های دیگر در تنظیم این برنامه‌ها پیشگیری کند.  

تصویب ممنوعیت سفر به خوزستان و بالعکس در کمیته ملی مقابله با کرونا.  

تعطیلی تمامی مهمان پذیرها، هتل‌ها و مراکز گردشگری از یک هفته پیش از عید و پیشگیری از ورود به مناطق طبیعی گردشگری استان.  

ممنوعیت چادر زدن در پارک‌ها و تفریحگاه‌های استان.  

ممنوعیت گشت و گذارهای داخل استانی.  

ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسمی که اجتماع انسانی در آن، وجود داشته باشد.  

از توجه و اقدام شما سپاسگزاریم.  

کد خبر 491306

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها