سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
۰ نفر

استاندار اردبیل گفت: مردم برای حفظ جان خود باید با مسئولان همکاری تنگاتنگی داشته باشند که حفظ جان آنها برای مسئولان در اولویت قرار دارد.

نشست

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنامجو، در جلسه اعضای شورای مرکزی سازمان نظام پزشکی استان اظهار کرد: اگر کادر پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی با مردم شفاف و خوب صحبت کنند که از عواقب بحران ویروس کرونا باخبر شوند و برای حفظ جانشان هشدارها و توصیه‌های بهداشتی را جدی می‌گیرند.  

وی افزود: بیشتر مردم با اعتمادی که به جامعه پزشکی دارند اگر با مردم شفاف و خوب صحبت شود قطعا به توصیه‌های پزشکی و بهداشتی نسبت به کنترل و پیشگیری کرونا تلاش خواهند کرد.  

این مسئول گفت: امنیت و سلامت مردم برای ما دراولویت قرار دارد و باید مردم کاملا لمس کنند با تمام توان در کنار آنها هستیم و نباید احساس ضعف و ناتوانی کنند.  

استاندار اردبیل ادامه داد: مدارس استان تعطیل است و دانش آموزان و معلمان که بیشترین فراوانی را دارند باید نسبت به این تصمیم احساس مسولیت داشته باشند و در توجیه خانواده‌ها نیز تلاش کنند.  

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان از جامعه پزشکی استان خواست در راستای فزایش توان درمانی و عبور از بحران نقشه راه با بهره‌گیری از علم کشورهای موفق ترسیم کنند.  

بهنامجوگفت: باید در ثابت نگه داشتن شیب موجود تلاش شود و در موسم پیک نیز مراقبت‌های ویژه با تدبیر کادر درمانی در سطح استان انجام شود.  

وی تصریح کرد: طبق آمار ارایه شده نسبت فوتی‌ها در کشور ۲. ۵درصد بوده است البته آمار هر روز استان نیز توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی اعلام می‌شود.  

استاندار اردبیل افزود: از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد و بسیج در بحث آموزش و پیشگیری بخصوص در بازار و اماکن‌عمومی برای همراه سازی مردم استفاده می‌شود و در روستاها نیز باید از ظرفیت شوراها و دهیاران بهره مند شویم.  

بهنامجو گفت: خوشبخانه چند واحد تولیدی تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده مورد تایید بهداشت را شروع کرده‌اند و با تغییر خط تولید مایحتاج استان را تامین می‌کنند.  

در این جلسه اعضای سازمان نظام پزشکی نیز مشکلات و راهکارهای پیش روی را تشریح کردند.  

کد خبر 491198

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha