شهردار بانه گفت: با توجه به شرایط پیش‌آمده و به‌منظور کمک به کسبه و اصناف، کرایه اسفندماه از موجران مغازه‌های شهرداری این شهر دریافت نمی‌شود.

مغازه های بانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، وریا وثوقی دوشنبه ۱۹ اسفند اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا در کشور بر بازار بانه استان کردستان تأثیر منفی زیادی گذاشته است، بسیاری از مغازه‌داران پاساژها که اجاره‌نشین شهرداری هستند با توجه به رکود بازار توان پرداخت اجاره ندارد بر همین اساس شورای اسلامی و شهرداری تصمیم گرفتند اجاره اسفندماه این افراد بخشیده شود.

وی اضافه کرد: برای پیشگیری از شیوع کرونا تمام امکان عمومی بانه شامل پارک‌ها، سرویس‌های بهداشتی و پایانه‌ها هر ۱۲ ساعت یک‌بار توسط نیروهای شهرداری با محلول مخصوص ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

وثوقی افزود: در راستای کمک به پرسنل بخش کرونای بیمارستان رازی بانه، شهرداری ۲۰۰ دست لباس ایزوله به آن‌ها اهدا کرد همچنین  ۱۰۰ میلیون ریال کمک نقدی نیز به کمپین هه‌نگاویک بو ژیان (تلاش برای زندگی) برای تهیه محلول ضدعفونی‌کننده و توزیع رایگان آن میان مردم اختصاص یافت.

وی یادآور شد: هشدارهای لازم مبنی بر در خانه ماندن به شهروندان داده‌شده و تعداد زیادی از بیلبوردهای سطح شهر نیز مزین به پیام‌های آموزشی در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شده و تمام راهکاری پیشگیری از طریق این تبلیغات به مردم ارائه می‌شود.

شهردار بانه تأکید کرد: به‌منظور رفاه حال شهروندان مهلت برخورداری از تخفیف عوارض شهرداری تا پایان اردیبهشت مال سال ۹۹ تمدید شد همچنین مصوب گردید تا در ۲ ماه نخست سال آینده بر اساس لایحه درآمدی سال ۹۸ فعالیت کنیم.

وی گفت: برای تهیه ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی‌کننده کارکنان بخش حمل‌ونقل درون‌شهری نیز ۱۰۰ میلیون ریال هزینه کردیم.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع‌شده است.

کد خبر 490598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار