استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر ضرورت تشدید کنترل تمامی مسیرهای ورودی و جاده های اصلی به استان و همچنین نظارت دقیق و مستمر در این زمینه برای جلوگیری از ورود مسافران و گردشگران تاکید کرد.

کنترل مسیرها

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، حسین کلانتری عصر روز یکشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۸، در بازدید سرزده از ایستگاه‌های غربالگری ویروس کرونا در محورهای یاسوج- شیراز و یاسوج - اصفهان،  از همه هموطنان خواست که برای حفظ سلامتی خود و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به کهگیلویه وبویراحمد سفر نکنند.

کلانتری بیان کرد: براساس مصوبات قبلی در ستاد مقابله با کرونا در استان از آنجایی که هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، مراکز گردشگری و توریستی و اماکن آموزشی از پذیرش هرگونه مسافری خودداری می‌کنند بنابراین از پذیرش خودروهایی که سرنشین آنها غیر بومی بوده و دارای پلاک مربوط به استان‌های درگیر کروناست، ممانعت می‌شود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد افزود: خودروهایی که دارای سرنشین‌های بومی هستند پس از انجام معاینه اولیه در صورت عدم وجود علائم بیماری مجوز ورود به استان را می‌گیرند و کسانی که تست آنها مثبت اعلام شود قرنطینه خواهندشد.

وی تاکید کرد: افراد مبتلا به ویروس کرونا به طور حتم در مکان‌های مشخص شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی به مدت ۲ هفته قرنطینه می‌شوند و پس از سپری شدن این مدت در صورت تایید سلامت آنان از سوی دانشگاه مجوز ورود آنها به استان صادر می‌شود.

وی همچنین به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در استان ماموریت داد که نیازهای ضروری از جمله میزان کیت‌های آزمایشگاهی و تب‌سنج برای ایستگاه‌های غربالگری در محورهای مورد نظر را در اسرع وقت احصا تا پیگیری‌ها و اقدام لازم برای تامین این امکانات در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود.

کلانتری ادامه داد: البته رایزنی ها و قول های لازم در این راستا از برخی نهادها و سازمان های غیردولتی همچون سازمان تامین اجتماعی کشور و خود وزارت بهداشت انجام شده که با برآورد دقیق نیازها در این راستا اقدام خوهد شد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد همچنین با اشاره به تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان به ۹ مورد نیز گفت: اگر چه استان همچنان در این زمینه تک رقمی است و جزو مناطق پاک محسوب می‌شود اما با توجه به سیرصعودی این بیماری و خطر گسترش روزافزون آن باید تمامی تدابیر و تمهیدات لازم بویژه در جاده‌های اصلی و جلوگیری از ورود مسافران از دیگر استان‌های درگیر به این استان با قوت و جدیدت ادامه یابد.

 براساس یافته‌های جدید آزمایشگاهی شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کهگیلویه وبویراحمد به ۹ مورد رسیده که ظرف روز گذشته تاکنون سه نفر اضافه شده است.

وی مردم و شهروندان را خط مقد در کنترل و پیشگگری از ویروس کرونا البته با رعایت مسایل و توصیه‌های دقیق بهداشتی و ایمنی از سوی مراجع ذیصلاح دانست و گفت: بدون شک در سایه همکاری، همدلی و مشارکت مردمی و رعایت اصول بهداشت فردی و پرهیز از سفرهای غیرضروری مقابله و بیرون راندن این بیماری، کار چندان سختی نخواهدبود.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶ هزار و ۵۶۶ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۹۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین تعداد بهبود یافتگان به ۲ هزار و ۱۳۴ نفر رسیده است.

کد خبر 490538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار