رئیس انجمن سفره‌خانه‌های سنتی و مجتمع‌های بین‌راهی استان همدان گفت: به نظر می‌رسد در هفته جاری به علت پیک شیوع کرونا ویروس، هزینه‌های بالا و نداشتن فروش مجبور به تعطیلی سفره‌خانه‌های سنتی باشیم.

سفره خانه بین راهی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، امین ابوالقاسمی گفت: دستورالعمل ابلاغی میراث فرهنگی به تمامی مجتمع‌های بین‌راهی و سفره‌خانه‌های سنتی استان اعلام شده است.

وی اضافه کرد: جلسه‌ای آموزشی نیز با حضور مسئول پدافند غیرعامل استان و مسئول مرکز بهداشت و اورژانس برای کارکنان برگزار شد و کل مجموعه‌های استان همدان آموزش کامل در این زمینه را کسب کرده‌اند.

ابوالقاسمی با اشاره این‌که طبق دستورالعمل میراث فرهنگی تمامی مجتمع‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی استان همدان ضدعفونی می‌شوند، یادآور شد: در شرایط کنونی مردم تقریباً هیچ‌گونه استفاده‌ای از سفره‌خانه‌ها ندارند و متأسفانه ترس از کرونا ویروس به‌شدت در شهر احساس می‌شود که امیدواریم شرایط هر چه زودتر به حالت عادی برگردد.

رئیس انجمن سفره‌خانه‌های سنتی و مجتمع‌های بین‌راهی استان همدان خاطرنشان کرد: از هم‌اکنون مجموعه‌های اقامتی و گردشگری با کنسل سفرها روبرو شده‌اند و اگر اوضاع تا نوروز به همین روال باشد گردشگری استان و به‌تبع آن مجموعه‌های بین‌راهی و سفره‌خانه‌های سنتی ضرر زیادی را متحمل خواهند شد.

ابوالقاسمی در ادامه به تعداد و وضعیت سفره‌خانه‌ها و مجتمع‌های بین‌راهی اشاره کرد و گفت: در استان همدان ۲۰ سفره‌خانه سنتی و افزون بر ۴۰ مجموعه بین‌راهی وجود دارد که تمامی سفره‌خانه‌ها دارای رتبه‌بندی درجه ممتاز و یک هستند و مجموعه‌های بین‌راهی نیز از استاندارهای لازم برخوردارند و استانداردسازی تعداد کمی از رستوران‌های منفرد بین‌راهی نیز در حال انجام است.

وی گفت: در حالت عادی مجتمع‌های بین‌راهی و سفره‌خانه‌های سنتی استان همدان شرایط مطلوبی دارند. مجتمع‌ها پیشانی گردشگری استان هستند و سفره‌خانه‌های سنتی نیز شرایط خوبی دارند و خوشبختانه در پیک سفر مانند نوروز و تابستان گذشته حتی یک فقره شکایت از آن‌ها گزارش نشد.

کد خبر 488080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =