سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه از مردم خواست در صورت امکان تا پایان هفته از تجمع در آرامستان‌های سطح شهر خودداری کنند.  

ارمستان‌ها

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز، در این اطلاعیه که دوشنبه ۵ اسفند صادر شده، آمده است، با توجه به در پیش بودن مراسم لیله‌الرغائب، سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز برخود وظیفه می‌داند با فراهم کردن مقدمات این آیین، بر توصیه‌های وزارت بهداشت برای لغو مراسم‌های غیرضروری تاکید کند.  

در این اطلاعیه آمده است، همان‌گونه که مردم مطلع هستند در پی‌مشاهده مواردی از مبتلایان کرونا در کشور، مراجع ذی‌صلاح ضمن تاکید بر لزوم مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی بر عدم حضور در مراسم‌ها و تجمعات غیرضروری توصیه می‌کنند.  

در ادامه آمده است گرچه این سازمان در حد توان و ظرفیت، نسبت به فراهم کردن شرایط رفت و آمد تمهیداتی اتخاذ می‌کند اما بر اساس تاکید برخی مراجع تقلید توصیه‌های وزارت بهداشت در این خصوص حجت است.  

بر اساس این اطلاعیه، طبق شواهد موجود، آیین حضور در مزار اموات همزمان با لیله الرغائب، سنتی دیرینه مختص شهر تبریز و برخی مناطق آذربایجان بوده و یک مراسم توصیه‌شده‌ مذهبی به شمار نمی‌آید.

کد خبر 486443

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آذربایجان شرقی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha