رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز با توجه به روزهای پایانی سال، از اجرای طرح زوج و فرد از دوشنبه چهارم اسفندماه در کلان‌شهر کرج خبر داد.

زوج و فرد کرج

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ غلامعلی شرق یکشنبه ۴ اسفند افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، این طرح در برخی معابر پرتردد کرج از ساعت ۱۶ الی ۲۱ ادامه دارد.

وی به محدوده‌های اجرای طرح زوج و فرد اشاره کرد و گفت: از سمت غرب کرج (میدان سپاه) تا تقاطع حضرت امام و از سمت شرق ورودی حضرت امام به سمت میدان سپاه در محدوده اعمال طرح زوج و فرد قرار دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: مسیرهای دیگر این محدودیت‌ها از تقاطع حضرت امام، ورودی‌های خیابان دانشکده، میدان قدس، میدان توحید، بلوار هفت‌تیر، علامه جعفری، ورودی میدان سپاه، کنارگذر پل روحانی، ورودی مطهری بعد از پل روحانی تا میدان آزادگان، پل آزادگان، ورودی‌های ۴۵ متری کاج و بلوار جانبازان از اولین دوربرگردان خیابان چالوس به سمت هسته مرکزی شهر را شامل می‌شود.

کنترل ترددها در محدوده زوج و فرد به‌صورت الکترونیکی و با استفاده از دوربین‌های ثبت تخلف شهرداری کرج، استان البرز انجام می‌شود. این طرح به‌منظور ایمنی بیشتر، روان‌سازی ترافیک و کاهش آلودگی زیست‌محیطی و ایجاد آرامش روانی برای خرید آخر سال مردم پیش‌بینی‌شده است.

شرق گفت: خودروهای امدادی، حمل‌ونقل عمومی از شمول این طرح خارج‌شده‌اند. استفاده از وسایل نقلیه عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس در قالب اجرای طرح زوج و فرد از دیگر تمهیدات پیش‌بینی‌شده برای خدمات‌دهی به شهروندان است.

 اکنون حدود ۱۴ هزار دستگاه تاکسی و حدود ۵۵۰ دستگاه اتوبوس در کرج به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.

 همکاری بیش‌ازپیش مردم در اجرای طرح زوج و فرد کرج به روان‌سازی ترافیک و کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌انجامد.

این هشتمین سال است که طرح زوج و فرد اسفندماه در کرج اجرا می‌شود.

کد خبر 486139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =