نمایشگاه نقاشی‌خط «زمستانه» با ارائه حدود ۲۶ اثر از ۲۶ هنرمند به نمایشگاه‌گردانی کیارش یعقوبی دوم اسفندماه در نگارخانه مژده افتتاح می‌شود.

تابلوي نقاشيخط

به گزارش همشهری آنلاین، یعقوبی درباره این نمایشگاه گفت: گالری مژده نمایشگاه آخر سالش را به نقاشی‌خط اختصاص داده و قرار است از روز جمعه نمایشگاه زمستانه به نمایشگاه‌گردانی بنده در این گالری برپا شود. ما در این نمایشگاه از هنرمندانی کار گرفته‌ایم که تقریباً خوب‌ها و بهترین‌ها هستند و من سعی کرده‌ام در جمع‌آوری آثار بیشترین دقت را داشته‌ باشم.

وی درباره تعداد آثاری که قرار است در نمایشگاه ارائه شود، بیان کرد: بناست ۲۶ اثر از ۲۶ هنرمند در نمایشگاه زمستانه به نمایش درآید. از این میان دو هنرمند اثر مجسمه ارائه داده‌اند؛ یعنی اثرشان خطی است که به حجم درآمده است. بقیه آثار هم تابلوهای روی بوم است. ما کارهای کلاسیک در نمایشگاه نگذاشته‌ایم، یعنی کارها شیشه‌خور نیستند و همه روی بوم خلق شده‌اند.

این هنرمند با اعلام اینکه در نمایشگاه زمستانه موضوع آزاد است گفت: اکثر هنرمندان این نمایشگاه دهه پنجاهی هستند. سه چهار نفر از هنرمندان از دهه ۴۰، دو نفر از دهه ۶۰ و مابقی از متولدین دهه ۵۰ هستند. جالب اینجاست که چند نفر از این هنرمندان از رشته گرافیک، چند نفر از نقاشی و بقیه از خوشنویسی وارد نقاشی‌خط شده‌اند.

علیرضا آستانه، ساناز البرزی، ابراهیم الفت، علیرضا بابایی، محمد بزرگی، بهمن پناهی، پیمان پیروی، امید خاکباز، الهیار خوشبختی، افسانه درویش، بابک رشوند، هادی روشن‌ضمیر، بهروز زیندشتی، علیرضا سعادتمند، محیا طلوع‌کیان، عذرا عقیقی بخشایش، رضا عمادی، محمدرضا عموزاد، علی قاسمی، محسن کرمی، احمد مازادی، فریبا نصیریان، سعید نقاشیان، حسین نوروزی، امین هنامی و کیارش یعقوبی هنرمندانی هستند که آثارشان در نمایشگاه به نمایش درمی‌آید.

نمایشگاه زمستانه دوم اسفند در گالری مژده افتتاح می‌شود و تا هشتم اسفند در این گالری به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی، پلاک ۲۷، واحد یک میزبان علاقه‌مندان است.

کد خبر 485341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار