استاندار بوشهر گفت: نقشه جامع گردشگری این استان باید توسط استادان برجسته مراکز علمی و آموزشی تدوین شود.

گردشگری بوشهر

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از ایرنا، عبدالکریم گراوند در نشست کارگروه پژوهش و فناوری استان بوشهر افزود: با توجه به نقش ارزشمند مراکز آموزش عالی این استان در تدوین اسناد توسعه‌ای بدون شک نقش مراکز علمی و دانشگاهی در تدوین سندهای مربوط به توسعه و پیشرفت استان بی‌بدیل است.

وی اضافه کرد: طرح پژوهشی در مورد گردشگری دریایی با رویکرد فناوری و بازار از سوی مراکز علمی و دانشگاهی استان شامل دانشگاه خلیج‌فارس و گروه‌های تخصصی برای استفاده از ظرفیت دریا در دست تهیه است.

استاندار بوشهر تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های عمده دریا در زمینه‌های مختلف از جمله گردشگری، انتظار است سایر دانشگاه‌های استان هم در حوزه مطالعات توسعه گردشگری دریایی ورود کرده و استادان دانشگاهی در این زمینه راهکارهای خود را ارائه کنند.

گراوند بر لزوم انجام تحقیقات علمی برای شناسایی راهکارهای اجرایی برای استفاده از ظرفیت دریا برای توسعه گردشگری در استان تأکید کرد.

در این نشست ۳  طرح گردشگری دریایی با رویکرد فناوری و بازار، نقشه راه اینترنت اشیا و بهینه‌سازی استفاده از آب‌شور در زراعت گوجه‌فرنگی از سوی ۳  گروه پژوهشی استان به اعضا ارائه و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

کد خبر 485253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =