بارش برف همراه با کولاک با ورود سامانه جدید بارشی به منطقه خلخال از روز دوشنبه ۲۸ بهمن آغاز و موجب کندی تردد خودروها در راه‌های ارتباطی این شهرستان شد.

برف

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، معروف خسروی، سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال در استان اردبیل گفت: هر لحظه بر شدت بارش برف افزوده می‌شود اما با تلاش راهداران غیر از راه خلخال - پونل در استان گیلان که از پاییز امسال مسدود شده، سایر راه‌های اصلی، فرعی و روستایی منطقه باز بوده و تردد خودروها در آنها جریان دارد.  

وی بیان کرد: راه مسدود شده از برف خلخال - اسالم با تلاش راهداران ۲ اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های خلخال و تالش گیلان پس از ۶ روز از عصر دیروز باز و تردد خودروها از سر گرفته شده، بارش برف توام با کولاک شدید در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم نیز همچنان ادامه داشته و محدودیت دید ناشی از کولاک برف موجب کندی در تردد خودروها در این جاده شده است.  

خسروی گفت: با بارش برف و افزایش شدت کولاک در طول روز به همه رانندگانی که قصد عبور از این گردنه را دارند توصیه می‌کنیم که زنجیرچرخ و سایر وسایل ایمنی زمستانی همراه داشته باشند.  

فرامرز فرض‌الله‌پور، رئیس اداره هواشناسی خلخال نیز از آغاز موج جدیدی از برف در این شهر خبر داد و گفت: بارش‌ها در مناطق کوهستانی و مرتفع شهرستان با کولاک شدید تا روز ظهر سه‌شنبه ۲۹ بهمن ادامه داشته و پس از ۲ روز توقف از بامداد پنجشنبه یکم اسفند با ورود سامانه جدیدی بارش برف با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.  

وی اظهار کرد: بارش برف در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان از شامگاه روز گذشته آغاز و با وزش باد توام با کولاک در مناطق مرتفع و کوهستانی همراه است.  

سخاوت بیرامی، مدیر آموزش و پرورش خلخال نیز از تعطیلی مدارس پیش‌دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح و همچنین دوره اول متوسطه در نوبت بعدازظهر در این منطقه خبر داده بود.  

بارش موج جدیدی از برف همراه با کولاک و در حالی که هنوز بسیاری از کوچه‌های خلخال انباشته از برف سنگین هفته گذشته است، مشکلات تردد را دوچندان کرده است.  

کد خبر 484792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =