رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن کرمانشاه به رکود حاکم بر بازار مسکن و ساخت و ساز، اشاره کرد و از فعال بودن فقط ۲۰ تا ۳۰ درصد انبوه‌سازان استان خبر داد.  

ساخت و ساز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، منصور طاقه‌ای  به فعالیت حدود ۲ تا ۳ هزار انبوه ساز در استان کرمانشاه، اشاره کرد و گفت: از این تعداد حدود ۲۰۰ نفر عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن استان هستند.  

وی افزود: در حال حاضر مشکلاتی مانند رکود مسکن و گرانی مصالح موجب شده عملا حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد انبوه‌سازان فعالیت خود را متوقف کنند. با این شرایط هم‌اکنون ۲۰ تا ۳۰ درصد انبوه‌سازان فعالند و آنها نیز با مشکلات عمده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.  

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن کرمانشاه، گرانی مصالح را یکی از مشکلات کار انبوه‌سازان استان عنوان کرد و افزود: مصالح ساختمانی از ۱۰۰ تا بعضا ۵۰۰ درصد افزایش قیمت داشته و قطعا این میزان افزایش قیمت بر کار انبوه‌سازان تاثیر مستقیم دارد.  

طاقه‌ای بیان کرد: علاوه بر گرانی و رکود، مشکل دیگر قوانین دست و پاگیر است که مانعی بر سرراه انبوه‌سازان شده است.  

وی اظهار کرد: ۹۵ درصد پرونده انبوه‌سازان راهی ماده ۱۰۰ می‌شود، در گذشته هر مشکلی در ساخت و ساز بود با ارجاع به ماده ۱۰۰ رفع می‌شد، اما در حال حاضر با سخت‌گیری‌های بیشتر در ماده ۱۰۰ عملا پرونده‌ها به مشکل برخورده است.  

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان افزود: تاکید ما هم اجرای قانون است، اما پیشگیری در زمینه تخلفات بهتر از ارجاع آنها به ماده ۱۰۰ است و باید از قبل از بروز تخلف پیشگیری شود، نه اینکه ساختمان ساخته شده و بعد پرونده تخلف آن به ماده ۱۰۰ ارجاع شود.  

طاقه‌ای اضافه زیربنا و اضافه طبقه را عمده تخلفات پرونده‌های ماده ۱۰۰ انبوه سازان استان عنوان کرد و افزود: در موارد بعدی کسر پارکینگ هم جزو تخلفات شایع است، اما مسأله این است باید با تشدید نظارت‌ها از بروز این تخلفات پیشگیری شود، نه اینکه اجازه کار بدهند و بعد پیگیر رفع تخلفات ساختمان ساخته شده شوند.  

کد خبر 483900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار