رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان گفت: در سقوط هواپیمای اوکراینی با همه مشکلاتی که وجود داشت به دستور و تأکید رهبری عمل کردیم و ظرف یک هفته پروفایل همه جانباختگان را استخراج و تطبیق داده و اجساد را تحویل دادیم که موجب تعجب اوکراین، سوئد، کانادا و انگلیس خبیث شد.

سقوط هواپيماي اوكرايني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، عباس مسجدی‌آرانی در جمع خبرنگاران با تبریک ایام‌الله دهه فجر در پاسخ به سوالی که چرا باید بعد سانحه سقوط هواپیمای یاسوج - تهران برای انجام آزمایشات جانباختگان به شیراز مراجعه می‌شد، گفت: پزشکی قانونی نیروهای توانمند زیادی دارد اما همه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی را نمی‌توان در همه استان‌ها تأمین کرد.

وی ادامه داد: بسیاری از این دستگاه‌ها گران قیمت بوده و امکان تجهیز همه شهرها به این دستگاه‌ها وجود ندارد که در همه دنیا هم همین گونه است.

مسجدی‌آرانی افزود: در کل تعداد ۸ استان چنین دستگاها، موادی و تجهیزات وجود دارد که معین استان‌های دیگر هستند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان اظهار کرد: در سقوط هواپیمای اوکراینی با همه مشکلاتی که وجود داشت به دستور و تأکید رهبری عمل کردیم و ظرف یک هفته پروفایل همه جانباختگان را استخراج و تطبیق داده  و اجساد را تحویل دادیم که موجب تعجب اوکراین، سوئد، کانادا و انگلیس خبیث شد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص سقط جنین اظهار کرد: در این مورد ۱۵ دستگاه مسئول هستند و از ۱۲ هزار ۹۰۰ پرونده‌ای که به ما ارجاع داده شده برای ۹ هزار و ۵۰۰ پرونده دستور صادر کردیم.

مسجدی آرانی در ادامه با بیان این‌که در سال ۹۷ بیش از ۱۷ هزار تصادف در کشور داشتیم گفت: بیش از ۳۳۰ هزار نفر به ما مراجعه کردند که تعدادی هم معلول شدند و تا وقتی ۵ هزار نقطه حادثه‌خیز در کشور درست نشود باز هم شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود.

کد خبر 483092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار