مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به تمام مناطق شهری و روستایی ایوان، این شهرستان به عنوان نخستین شهر سبز در مصرف انرژی استان شناخته شده است.

مصرف گاز

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، عباس شمس‌اللهی دوشنبه هفتم بهمن اظهار کرد: با توجه به اینکه شرکت گاز استان در شهرستان ایوان با استقرار ۲ اداره گاز ناحیه ایوان و بخش زرنه در حال خدمت‌رسانی به شهروندان است، شهرستان ایوان دارای ۲ شهر، ۵۰ روستا و ۱۷۷ صنایع گازدار است.

وی افزود: ۳۷۵ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه در این شهرستان اجرا شده که با اجرای این میزان خطوط و انشعابات، شهرستان ایوان تحت پوشش ۱۰۰ درصدی گاز قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام یادآور شد: نصب بیش از ۱۰ هزار و ۷۰۰ انشعاب علمک و بالغ بر ۱۵ هزار و ۶۰۰ مشترک با میانگین مصرف سالیانه ۵۰ میلیون متر مکعب، این شهرستان را در ردیف شهرستان‌های سبز قرار داده است.

شمس‌اللهی یادآور شد: در حال حاضر از ۲۶ شهر استان ایلام، ۲۴ شهر از نعمت گاز برخوردار هستند که معادل ۹۹ درصد جامعه شهری استان است.

وی ادامه داد: تاکنون ۲ شهر پهله و میمه به دلیل تاخیر در صدور مجوزهای لازم و همچنین تغییر در طرح کارشناسی، دوری از خطوط انتقال گاز و شرایط توپوگرافی خشن منطقه فعلا گازدار نشده‌اند، اما عملیات گازرسانی به این مناطق از مسیر شهر ارکواز به طول ۸۵ کیلومتر با فعالیت هفت پیمانکار و پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: در خصوص وضعیت گازرسانی مناطق روستایی استان نیز هم اکنون ۹۰ درصد خانوارهای این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار و مابقی نیز بتدریج از آن بهره‌مند خواهند شد.

شمس‌اللهی یادآور شد: با بیان این‌که در حال حاضر عملیات گازرسانی به ۵۷ روستای دیگر در دست اقدام است، سرانه جمعیتی روستایی بهره‌مند استان از نعمت گاز طبیعی هم اکنون ۹۰ درصد بوده که این میزان تا پایان سال جاری به بیش از ۹۴ درصد خواهد رسید.

کد خبر 480873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار