قیمت سکه طی یک روز ۷۰ هزار تومان در بورس سنتی بازار طلا یعنی سبزه میدان افزایش یافت.

ارز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، محمد کشتی آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزایش قیمت سکه و طلا را ناشی از افزایش قیمت ارز عنوان کرد و گفت: داد و ستد در بازار طلا راکد است، اما قیمت‌ها تکان خورده است. در بازار روز گذشته ششم بهمن ماه قیمت هر سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۹۲۰، طرح جدید ۴ میلیون و ۹۵۰، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۹۰، ربع سکه یک میلیون و ۴۸۰، سکه گرمی ۹۲۰ هزار تومان، هر مثقال طلا ۲ میلیون و ۱۸۵ و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۵۰۴۲۰ هزار تومان بود. به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت سکه در روزشنبه ۴ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان بود که با ۷۰ هزار تومان افزایش روز یکشنبه به ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

کشتی آرای گفت: افزایش قیمت طلا در کشور در حالی است که قیمت انس جهانی در دو روز گذشته ثابت مانده و هر انس ۱۵۷۲ دلار قیمت دارد. اما با اینکه درکشور داد و ستدها تحت تأثیر شرایط آب و هوایی و ایام فاطمیه به حداقل خود رسیده است اما به‌خاطر افزایش نرخ ارز، قیمت سکه و طلا بالا رفته است. قیمت دلار در بازار تهران روز شنبه ۱۳۵۵۰ تومان بود اما روز یکشنبه این قیمت به ۱۳۵۸۰ تومان افزایش یافت. کشتی آرای بازار طلا را تحت تأثیر نوسانات قیمت ارز می‌داند و تأکید دارد افزایش قیمت طلا ناشی از افزایش تقاضا نیست. در واقع قیمت ارز در روزهای اخیر تعیین‌کننده قیمت طلا و سکه در بازار بود.

  • افزایش قیمت دلار

روز گذشته هر دلار در صرافی‌های بانکی با افزایش ۵۰ تومانی قیمت نسبت به شنبه به بهای ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته شد. به این ترتیب در معاملات روز گذشته فاصله قیمت خرید و فروش دلار و یورو که معمولاً حدود ۱۰۰ تومان است به ۲۵۰ تومان افزایش یافت. نرخ خرید هر دلار امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان بود.نرخ خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۶۵۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان شد. میانگین بهای هر یورو شنبه در سامانه سنا ۱۴ هزار و ۷۸۲ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۱۴۲ تومان بود.

کد خبر 480694

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =