نمایشگاه نقاشی‌خط‌های احمد آریامنش با عنوان «گذر» این روزها در نگارخانه مژده میزبان علاقه‌مندان و دوستداران هنر است.

احمد آريامنش هنرمند نقاش و خطاط

به گزارش همشهری آنلاین، آریامنش پس از چهار سال ۱۸ اثر نقاشی‌خط خود را به نمایش گذاشته است. این آثار با استفاده از ورقه‌های طلا خلق شده و خط کرشمه و سفیر در آنها به چشم می‌خورد که این خط‌ها به نام همین هنرمند به ثبت رسیده است.

افتتاحیه نمایشگاه با استقبال شایان توجه روبرو شد؛ عنایت‌الله نظری نوری، هنرمند پیشکسوت عرصه نقاشی‌خط و آبرنگ در حاشیه گشایش این رویداد گفت: حرکت و پیچ و تاب خط در این آثار مانند الهامی آسمانی می‌ماند که بر انسان فرود می‌آید؛ نقاشی‌خط‌های این نمایشگاه غزل‌های آریامنش است که این هنرمند آنها را با خط می‌سراید. این هنرمند خودش را در این نقاشی‌خط‌ها برای مخاطب تصویر کرده است.

رضا رینه‌ای، هنرمند خوشنویس هم گفت: آریامنش از حرکت‌های بداهه و بدون طراحی در تابلو بهره گرفته است. در نوع نگاه این هنرمند آزادی و رهایی کاملا محسوس است تا جایی که ذهن مخاطب بیشتر به سمت حس رهایی می‌رود تا اینکه به خط در نقاشی جلب شود. با این نوع روایت آزاد، هنرمند می‌تواند در قالب‌های مختلف اثر خلق کند.

آریامنش درباره عنوان نمایشگاه خود چنین گفت: گذر به معنای عبور از جایی به جای دیگر به لحاظ مکانی، زمانی و تفکر است و نگاهم بیشتر متمرکز بر گذر و عبور فکری بود. من همیشه در حال گذر هستم و مانند یک رودخانه نمی‌توانم یک‌جا بمانم. امضا و حال و هوای کارهایم تغییر نمی‌کند و مکمل یکدیگرند و آثاری که خلق می‌کنم جزئی از من هستند.

نمایشگاه آثار احمد آریامنش با عنوان گذر تا ۱۱ بهمن در نگارخانه مژده به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک ۲۷، زنگ یک میزبان هنردوستان است.

کد خبر 480575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار