عضو شورای شهر تبریز گفت: نباید سالمندان در طرح‌های توسعه شهری فراموش شوند، لازم است تبریز را به عنوان شهر دوستدار سالمندان توسعه داد و نیازهای آنان را در طرح‌های توسعه‌ای شهری در نظر گرفت.  

سالمندان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل‌ شورای اسلامی شهر تبریز در استان آذربایجان‌شرقی، فریدون بابایی‌اقدم در بازدید از آسایشگاه خوبان تبریز گفت: تبریز همواره از شهرهای پیشرو در نوع دوستی است، بازدید از چنین مراکزی وظیفه شرعی و اجتماعی همه است چراکه این‌روزها برای همه قابل لمس است.  

وی اظار کرد:  لازم است مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر، مطالعاتی را در خصوص بسترسازی زندگی بهتر سالمندان در تبریز شروع کند، برخی کاستی‌ها در زمینه توجه به زندگی راحت سالمندان در تبریز وجود دارد که همواره‌باید تلاش کنیم تبریز را به عنوان شهر دوستدار سالمندان آماده‌سازی‌کنیم.

این عضو شورای شهر با اشاره به بررسی بودجه سال آینده شهرداری تبریز در شورای اسلامی شهر گفت: می‌توان در مناطق شهرداری برخی برنامه‌ها و بستر سازی‌ها را به صورت پایلوت‌ و آزمایشی برای سالمندان اجرا کرد و در راستای شهر دوستدار سالمندان قدم برداشت.  

وی به حضور نزدیک به ۱۰۰ نفر از همشهریان سالمند در آسایشگاه خوبان اشاره کرد و گفت: این مرکز در طول ۲۰ سال گذشته خدمات بسیار خوبی‌ به شهروندان ارائه کرده است.  

همچنین پروین جوادی، مدیرآسایشگاه خوبان نیز ضمن قدردانی از حضور عضو شورای اسلامی شهر تبریز در این مرکز گفت: این مجموعه سال ۷۲ به عنوان اولین آسایشگاه خصوصی کشور بعد از تهران اولین بار در تبریز راه‌اندازی و تاسیس شد و ظرفیت‌ آن ۲۲۰ نفر است که در حال حاضر ۱۰۰ نفر سالمند در این مجموعه نگهداری‌می‌شوند که ۳۲ پرستار از این عزیزان مراقبت‌ می‌کنند.  

در این بازدید که با حضور فریدون‌ بابایی‌اقدم عضو شورای شهر تبریز و نساج‌ شهردار منطقه ۵ انجام شد تصمیماتی در خصوص احیای فضای سبز حیاط این مجموعه و تهیه آب خام برای آبیاری فضای سبز نیز اتخاذ شد.  

کد خبر 480232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار