پس از چند روز پراسترس در بازار بورس منطقه‌ای مازندران که ناشی از تکان‌های شاخص سهام بود، هفته اول بهمن و آخر دی بازار بورس استان رشد ۳۵ درصدی در ارزش معاملات را تجربه کرد.

بورس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا،  فعالان بازار سرمایه در هفته جاری ۹۶۷ میلیارد و ۶۲۹ میلیون ریال سهم معامله کردند در حالی که این رقم در هفته گذشته در مجموع به ۷۱۸ میلیارد ریال رسید.  

با وجود این‌که بورس منطقه‌ای مازندران هفته‌های پایانی فصل پاییز را با افت و خیز سپری کرد، اما این هفته با جهش ۳۵ درصدی ارزش معامله سهام به میدان بازگشت.  

علاوه بر این از نظر تعداد سهام معامله شده نیز در هفته جاری رشد ۲۲ درصدی را ثبت کرد و ۱۶۹ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۸۰۴ سهم را به معامله رساندند که نشان از اشتیاق بیشتر مازندرانی ها به تزریق سرمایه به این بازار دارد.

همچنین برخلاف هفته گذشته، کفه ترازو خرید و فروش سهام در هفته جاری برابر شد و ۵۰ درصد ارزش سهام به فروش و ۵۰ درصد دیگر به خرید اختصاص یافت.  

این هفته پتروشیمی‌ها در مجموع بیشترین ارزش سهام معامله‌شده را به خود اختصاص دادند و شرکت پالایش نفت اصفهان در بالای جدول پرفروش‌ها قرار گرفت.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخابرات ایران، سرمایه‌گذاری صدر تامین، سیمان داراب و سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات بیشترین ارزش معاملاتی هفته را به خود اختصاص دادند.

شاخص قیمت نیز این هفته رکورد تازه‌ای ثبت کرد و با افزایش ۱۱ هزار و ۷۶۶ واحدی برای نخستین بار از مرز ۴۰۰ هزار واحد عبور کرد و بر پله ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد متوقف شد.  

بورس منطقه‌ای مازندران دارای ۳۸ کارگزاری در سراسر استان است که حدود ۱۰۰ هزار سرمایه‌گذار در آن فعالیت و به داد و ستد سهام مشغول هستند.

کد خبر 480065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار